Origami System

Coś się dzieje w Origami

Origami System weszło na rynek turystyczny jakiś czas temu, zainwestowało w lokalnych koordynatorów oraz odpowiednią reklamę. Ciekawy sposób na biznes wydaje się być aktualnie na ostrym zakręcie.

Zasada Origami w dużym uproszczeniu polega na pośrednictwie sprzedaży ofert turystycznych między agentami, a touroperatorami. Była tu furtka dla agencji, które nie posiadały bezpośrednich umów z wieloma organizatorami. Biuro agencyjne X może sprzedaż ofertę np. Rainbow Tours nie będąc obarczonym progami prowizyjnymi czy limitami sprzedaży.

Za każdą rezerwację swoje dostaje oczywiście Origami, gdyż jako duża firma ma wynegocjowane z touroperatorami inne stawki. Pojawił się jednak zator, a od jakiegoś czasu w sieci słychać głosy o problemach finansowych firmy.

Już od dłuższego czasu przez system Origami nie dało się sprzedawać oferty Rainbow Tours, dziś komunikat w tej sprawie wysłało GTI. Wynika z niego wprost, że firma nie przelewa kasy dla organizatorów:

Informujemy, że z dniem 11.01.2013 GTI Travel Poland blokuje firmie Origami System oraz podmiotom jej zależnym nie posiadającym umowy z GTI Travel Poland dostęp do systemów rezerwacyjnych z powodu zaległości w przekazywaniu opłat za rezerwacje“.

Nie wiadomo tylko, czy zatory są spowodowane przez samo Origami, czy wynikają z nierzetelności agentów, którzy nie przelewają do pośrednika należnych wpłat klientów. W przypadku zaprzestania działalności, wszyscy którzy opierali swoją sprzedaż na Origami, będą musieli zacząć zabawę z pozyskaniem oferty od  nowa.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Katalog Oasis Tours okładka
Nowy katalog Oasis Tours… hmmm
Upadek GTI
Bankructwo GTI Travel
ecco holiday
Zrozumieć Ecco Holiday

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www