Mgła w Modlinie

Lotnisko w Modlinie ma coraz większe kłopoty – systematyczne problemy z obsługiwaniem ruchu lotniczego, presją linii lotniczych, a także samych pasażerów.

Wszystko przez… mgłę!

Ta coraz częściej paraliżuje ruch na podwarszawskim lotnisku.

Jest to normalne zjawisko atmosferyczne, jednak w innych portach lotniczych potrafi sparaliżować ruch na kilkadziesiąt minut bądź dwie – trzy godziny. W Modlinie przestoje sięgają nawet pół dnia, a wszystko przez brak systemu naprowadzania samolotów ILS (więcej tutaj: Modlin nieprzyjazny dla linii lotniczych?).

Dzisiaj o 12:35 pojawił się materiał na Onecie mówiący o mgle i przekierowywaniu samolotów na warszawskie lotnisko Chopina. Z wielkim zdziwieniem zobaczyłem przed 19:00 następujące informacje na tablicach przylotów i odlotów lotniska w Modlinie:

Odwołane loty Modlin Airport

Jak widać, funkcjonowanie lotniska o tej porze roku bez radiowego systemu ILS jest prawdziwą katorgą dla wszystkich. Zgodnie z zapowiedzią Wizz Aira, coraz więcej strat linii lotniczych z tytułu problemów pogodowych być może będzie pokrywać spółka zarządzająca portem w Modlinie, a to może oznaczać straty idące w miliony…

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Wakacje 2014 tanimi liniami?
2012
Podsumowanie roku 2012
Modlin Airport
Modlin nieprzyjazny dla linii lotniczych?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www