Mgła w Modlinie

Lotnisko w Modlinie ma coraz większe kłopoty – systematyczne problemy z obsługiwaniem ruchu lotniczego, presją linii lotniczych, a także samych pasażerów.

Wszystko przez… mgłę!

Ta coraz częściej paraliżuje ruch na podwarszawskim lotnisku.

Jest to normalne zjawisko atmosferyczne, jednak w innych portach lotniczych potrafi sparaliżować ruch na kilkadziesiąt minut bądź dwie – trzy godziny. W Modlinie przestoje sięgają nawet pół dnia, a wszystko przez brak systemu naprowadzania samolotów ILS (więcej tutaj: Modlin nieprzyjazny dla linii lotniczych?).

Dzisiaj o 12:35 pojawił się materiał na Onecie mówiący o mgle i przekierowywaniu samolotów na warszawskie lotnisko Chopina. Z wielkim zdziwieniem zobaczyłem przed 19:00 następujące informacje na tablicach przylotów i odlotów lotniska w Modlinie:

Odwołane loty Modlin Airport

Jak widać, funkcjonowanie lotniska o tej porze roku bez radiowego systemu ILS jest prawdziwą katorgą dla wszystkich. Zgodnie z zapowiedzią Wizz Aira, coraz więcej strat linii lotniczych z tytułu problemów pogodowych być może będzie pokrywać spółka zarządzająca portem w Modlinie, a to może oznaczać straty idące w miliony…

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Wizz Air logo
Nowa wyszukiwarka lotów Wizz Air
Karta kredytowa Citibank WizzAir
Karta CitiBank Wizz Air
Modlin Airport
Modlin nieprzyjazny dla linii lotniczych?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www