Narty w Turcji – tegoroczny hit?

Opolska Itaka zaproponowała na tegoroczny sezon zimowy nowość – Turcję. Nie znane, południowe wybrzeże, ale północno-wschodnie, zaśnieżone górskie regiony.

Itaka dość mocna weszła ze swoją ofertą, w porównaniu do bułgarskiego Banska, gdzie puściła jeden samolot, do tureckiego Erzurum można lecieć aż… z czterech polskich miast – Warszawa, Katowice, Gdańsk i Poznań.

Wszystko czarter (Travel Service), a lot do Erzurum ok. 3,5 godziny.

Co można zastać na miejscu?

Dwa kompleksy narciarskie – Palandoken i Konakli. Wokół tego pierwszego zlokalizowane są hotele w ofercie Itaki, do drugiego można kupić karnet, a w jego cenie jest zawarta opłata za transfer (ok. 15km od Palandoken Ski).

Wiadomo, wszyscy jadący tam z pierwszym grudniowym turnusem będą mogli napisać coś więcej, ale wygląda na to, ze można tam zastać bardzo dobre warunki narciarskie! Różnorodność tras, spore inwestycje w infrastrukturę z racji organizowanej tam w 2011 roku Uniwersjady. W Konakli kilka czarnych tras i dwie FISowskie.

Dedeman SKi Resort

Turcja powinna również bardzo się sprawdzić pod kątem… hoteli. Oblegane przez Polaków Włochy oferują skromny standard z różnej jakości wyżywieniem. W dodatku za słabe hotele na stokach… trzeba zapłacić.

Tu mamy w ofercie dobre hotele, większość z nich z… pełnym wyżywieniem lub opcją All Inclusive soft, ale już to pierwsze dla narciarzy będzie sporym przepychem 🙂

Widać, że najwięcej zakontraktowanych miejsc Itaka posiada w hotelu Dedeman Ski Resort – jest dostępny na wszystkie zimowe terminy, a jego cena jest bardzo atrakcyjna. Hotel leży na Palandoken Ski, a do wyciągu jest 20 metrów…

Dedeman SKi Resort

Bardzo ładnie prezentuje się obiekt Xandu Snow White. Nówka, 5 gwiazdek, własne trasy przyhotelowe i co ważne… oświetlone! Hotel jest świetnym obiektem dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza dla tych, których dzieci mają zamiar uczyć się jeździć na nartach. Z góry jednak trzeba zaznaczyć, że hotel nie leży przy stokach Palandoken i trzeba dojechać tam ski busem.

Oferta wg. mnie jest bardzo atrakcyjna cenowo, na mniej oblegane terminy pobyt wraz z przelotem i transportem sprzętu narciarskiego to koszt niecałych 2 tyś złotych od osoby! Na styczeń i luty, kiedy w Polsce trwają ferie, ceny są trochę wyższe, ale podliczając wszystkie koszty bliskich wyjazdów – Czechy, Słowacja itd, oferta jest bardzo konkurencyjna.

Tanio prezentują się również ceny karnetów, 6-dniowy karnet Palandoken, kupowany w biurze podróży to koszt 500zł/osoba. Dostępne są również pakiety typu 4 dni Palandoken, 2 dni Konakli (650zł).

Ceny na najbliższe terminy do dwóch wspomnianych hoteli (stan na dziś):

Dedeman Ski Resort ****

pełne wyżywienie

termin: 13.12 – 20.12.2012

Cena: 1799zł Warszawa, 1849zł pozostałe lotniska

 

Xandu Snow White *****

pełne wyżywienie

termin: 13.12 – 20.12.2012

Cena: 2599zł Warszawa, 2649zł pozostałe lotniska

 

Itaka poszła na całość puszczając tak szeroką siatkę połączeń na narty. Zwłaszcza do miejsca, które jest jedną wielką niewiadomą. Póki co Itaka chwali się dobrą sprzedażą, widać jednak, że chociażby na 13.12, niedaleki termin, są wolne miejsca we wszystkich czterech samolotach.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Na wakacje we wrześniu?
Netholiday Spot
Spoty Net Holiday
Ekspansja Itaki
2 komentarze
  • Tomaszek
    Odpowiedz

    W życiu nie przypuszczałbym, że Turcja może kojarzyć się ze śniegiem, a tym bardziej nartami. Widoki zaskakująco cudowne.

    *PS. Gratuluję bloga. Świetnie się go czyta, poza tym bardzo czytelny i intuicyjny w przeglądaniu. Pozdrawiam.

  • Odpowiedz

    Jestem w szoku, do Turcji zawsze latałam latem, ale nie miałam pojęcia że tam można się wybrać również na narty! niewiarygodne, jak warunki na stokach? Był ktoś?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www