Modlin Airport logo

Najgorsze lotnisko w Polsce

No właśnie, które? Według wczorajszego materiału, który znalazłem na wp.pl to podwarszawski Modlin!

Autorzy opisali zarówno sam dojazd, jak i terminal i warunki oczekiwania na swoje loty.

No cóż, nowy port może odstaje standardem, a zainteresowanych rozszerzeniem usług o przewozy z na linii Warszawa – Moldin nie ma, ale to w końcu port na którym operują… tanie linie lotnicze.

Modlin Airport logo

Autorzy materiału punktują ciężki dojazd, rzadkie odjazdy pociągów, a także to, że w hali dworca lotniczego stoją automaty, w których można kupić słodycze czy coś do picia. Ok,  ale jakim zainteresowaniem cieszyłyby się tam tradycyjne, stacjonarne restauracje i kawiarnie?

Czy pasażer kupujący bilet za 100zł pójdzie przed wylotem na filiżankę kawki, z którą zapłaci 8 -10zł?

Nie!

To samo dotyczy shuttle busów które łączą przystanek kolejowy z terminalem, czy autobusy zawożące pasażerów pod schody autobusu.

Dwóch czołowych lowcostowych przewoźników – Ryanair i Wizzair posiada dlatego najtańsze bilety z Modlina, gdyż z pewnością opłaty pobierane przez zarząd portu są tam najniższe. Nie ma co się dziwić, że odbija się to na standardzie lotniska czy małej ilości miejsc do siedzenia.

Chcesz lecieć tanio?

Licz się w niedogodnościami.

Sytuację nowego lotniska w Modlinie mogą uratować w niedługim czasie… biura podróży!

Z pewnością z racji kosztów oraz dużej konkurencji cenowej na rynku, swoje loty już od 2013 zaproponuje kilku touroperatorów. Operacje z Modlina zapowiedziało już największe polskie biuro podróży, Itaka.

Doceńmy możliwość taniego latania i pogódźmy się z możliwymi niedogodnościami czy niewygodnym, długim dojazdem. Nie chcesz narzekać? Zapraszam na Okęcie. Połączenia do Londynu, Barcelony czy Dublina za (w najlepszym wypadku) kilkaset złotych. I to z obiadkiem na pokładzie 🙂

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Bankrutuje OLT Express, po całości!
Karta kredytowa Citibank WizzAir
Karta CitiBank Wizz Air
Rejsówki dla Krakowa, czartery dla Katowic
3 komentarze
 • Pepsi
  Odpowiedz

  Najgorsze lotnisko na jakim lądowałam w życiu…wstyd .Niech nikt nie pisze ze tanie linie czy coś tam bo tanimi liniami lądowałam już nie raz w Krakowie czy w Katowicach i jest ten fakt bez porównania z Modlinem …jeszcze dodam ze dojazd fatalny do centrum Warszawy

 • Odpowiedz

  Niestety też zdarzało mi się podróżować właśnie z tego lotniska w Modlinie. I nie są to najlepsze wspomnienia jakie mam, no ale trudno coś za coś ceny biletów za to były dość atrakcyjne 🙂

 • Odpowiedz

  Nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie, ale jeszcze ok. dwóch miesięcy temu z mojego punktu widzenia wyglądało to tak:
  Jeśli chodziło o przylot na lotnisko to powiedzmy, że niedogodności aż tak bardzo nie „kłuły w oczy”, gdyż odprawa i formalności przebiegały sprawnie i w miarę szybko – można było szybko opuścić lotnisko i nie zastanawiać się jak sytuacja wygląda pod kątem ludzi odlatujących z Modlina. Jednak w drugą stronę – czyli odlot z tego lotniska – podpadało pod kpinę. Ludzie po odprawie, czekający już na swój lot musieli czekać na zewnątrz na samolot na płycie lotniskowej. To zdecydowanie najgorszy minus tego lotniska. Mam nadzieję, że uległo to już zmianie bądź ulegnie w najbliższej przyszłości, ponieważ to bardzo niekorzystna wizytówka naszego kraju i lotnisk. Fakt faktem, że to baza tzw. tanich linii lotniczych, no ale jakieś minimum standardów w rozwiniętym kraju chyba powinno być zachowane.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www