Nadchodzi First Minute 2013

Wielkimi krokami zbliża się początek sprzedaży oferty letniej 2013. Część biur już rozpoczęła sprzedaż, klienci jednak czekają na ofertę kilku kluczowych graczy.

Swoją ofertę promują już m.in. Rainbow Tours czy Alfa Star, jednak w dalszym ciągu nie ma kompletnej oferty Itaki, TUI czy Neckermanna.

Jestem bardzo ciekawy jak ukształtuje się tegoroczna, zimowa sprzedaż ofert na lato.

Rynek podążał w dobrym kierunku, każdego roku coraz większa liczba klientów decydowała się na wykupienie wakacji zimą, wszystko to podbudowane było stale zwiększającymi się budżetami na reklamę telewizyjną czy internetową.

Pojawia się jednak sporo głosów, że trend może zostać wyhamowany, bądź w ogóle tegoroczna przedsprzedaż może być gorsza niż ta ubiegłoroczna. Przyczyną może być:

  • tegoroczne bankructwa i strach przed dokonywaniem tak wczesnych rezerwacji;
  • ostatnie doniesienia o kontroli NIK, która obwieszcza, że można liczyć jeszcze na jakieś bankructwa w branży w najbliższym czasie;
  • wyhamowanie gospodarcze – może się to przyczynić do odkładania pieniędzy „do skarpety” i podejście budżetowe do planowania przyszłorocznych wakacji.

Wszystko to może spowodować, że dobrą sprzedaż zanotują najwięksi organizatorzy, a pozostali bardzo minimalną. Poczekamy do końca stycznia i zobaczymy, jakimi wynikami będą się chwalić poszczególni gracze.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
polskie serwisy zakupów grupowych
Co tam słychać na Grouponie?
Wnioski wizowe do Turcji tylko online, ale prostsze dla rodzin
Plaża
Na własną rękę czy z biurem podróży?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www