Oasis Tours

Co się dzieje z Oasis Tours?

To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób w branży turystycznej. Plotki o zaległych pensjach pracowników niejako się potwierdzają, a nowy prezes zapowiada uruchomienie przelewów…

Branża turystyczna ostro dyskutuje. Nie ma większych sygnałów o jakimś zagrożeniu upadkami kolejnych biur, więc cała uwaga skupiła się na Oasisie.

Biuro nie miało nigdy dobrej prasy, a na papierze bankrutowało już kilka razy – głoszą sympatycy. Wszystko prawda, ale…

Po pierwsze – czy roszady związane z powoływaniem nowej spółki nie przypominają dawnych praktyk Eximu (Four Seasons)?

Po drugie – czy wypadnięcie z oferty hoteli z sieci Caribbean w Tunezji nie jest wycofaniem się głównego inwestora?

Po trzecie – które biuro turystyczne w obecnych realiach stać na “przezimowanie”? Oasis podobnie jak w zeszłym roku nie sprzedaje obecnie żadnych ofert – na utrzymaniu jest cała centrala + biura regionalne – pensje, Zusy itd…

Nie ma co się dziwić, że pojawił się problem w płatnościach.

No i po czwarte – zdecydowana większość organizatorów albo opublikowała swoją letnią ofertę, albo zapowiedziała termin jej startu. Z tego co pamiętam w zeszłym roku było również późno, ale Oasis nie pofatygował się nawet na ściągnięcie grafik Caribbean World ze swojej strony czy klubów dla dzieci, które były dostępne  w sezonie 2012.

Widzę, że firma zarejestrowała również domenę oasisfunclub.pl, więc teraz jedna wielka niewiadoma – czy firma faktycznie się restrukturyzuje, czy złapała jakąś zadyszkę?

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Caribbean World na wyłączność Sun Fun
Nadchodzi First Minute 2013
Ilu agentów sprzedaje ofertę Net Holiday?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www