Exim Tours

Ruchy kadrowe w Eximie

W biurze podróży Exim Tours dochodzi ostatnio do ruchów kadrowych, co może być wynikiem wejściu dużego udziałowca w struktury firmy. Wiceprezes Abdelfetah Gaida odszedł na L4, ale pojawiają się się sygnały, że nie wróci już do firmy.

O sprawie zwolnienia lekarskiego Gaidy napisały “Wiadomości Turystyczne”. Jego miejsce zajęli Tomasz Wrześniewski w Polsce oraz Tomas Husar w centrali w Czechach.

Ruchy kadrowe wśród organizatorów są normalne z tym, że pod koniec maja udziały w Eximie kupiła znana niemiecka grupa REWE, która z pewnością od tamtego czasu mogła wnikliwie zapoznać się z funkcjonowaniem Eximu w poszczególnych krajach.

Pojawiały się również plotki, że audyt przeprowadzono w polskim oddziale i nie wypadł on obiecująco, stąd Niemcy rozważali wycofanie się z polskiego rynku – taka informacja również pojawiała się w jednym z poprzednich wydań “Wiadomości Turystycznych”.

Przypominam również, że w sezonie odszedł z Eximu Piotr Czornej, który był dyrektorem marketingu oraz technologii.

Exim w ostatnich latach wykonywał dużo ciekawych ruchów, a w samej firmie dużo się działo:

2009 rok – powstanie Four Seasons Holidays – mało kto pamięta, firma operowała tylko kilkoma hotelami, spółka w ramach Exim Tours została utworzona rzekomo z przyczyn ekonomicznych.

2009 rok – w listopadzie powstaje nowa firma, Bee Free, którą założyli byli pracownicy Eximu na czele z Mohammedem Ellili. Firma w 2011 roku kupiona przez Rainbow Tours.

2011 rok – przekształcenie spółki w Exim S.A. – o sprawie było dość głośno, oficjalnie chodziło o ujednolicenie profilu polskiego oddziału w ramach całej grupy, nieoficjalnie o gwarancję ubezpieczeniową, która premiuje niskimi kwotami nowe podmioty.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Odprawa na lotnisku
Odprawy bezbiletowe coraz powszechniejsze
ecco holiday
Zrozumieć Ecco Holiday
Blog turystyczny TUI
Nowa odsłona bloga TUI

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www