Padł kolejny “grouponowy” organizator

Padło kolejne biuro podróży, które ratując sprzedaż i poszerzając wiedzę o swojej marce oferowało wycieczki na popularnych portalach zakupów grupowych. Bankrutem jest Filiz Tours sp. z o.o. z Warszawy.

Branża znowu ucierpi na wieści medialne o upadku kolejnego biura podróży. Już widzę dzisiejsze dzienniki i serwisy informacyjne. Tym bardziej, że Filiz to biuro, które specjalizowało się w wycieczkach do popularnej wśród gości z Polski Turcji.

Choć biuro funkcjonuje na polskim rynku od 2004 roku, nie był to znany i popularny organizator. Biuro organizowało wypoczynek oraz wycieczki objazdowe do Turcji. Nie byłą to sezonowa, a całoroczna działalność. Dzisiaj rano pojawił się na stronie komunikat, w którym Zarząd przeprasza wszystkich turystów.

Filiz sprzedawał swoje wycieczki chociażby na Grouponie, nie jestem przeciwny samemu portalowi, wręcz przeciwnie, uważam go za bardzo pożyteczny, jednak dla branż wysokomarżowych, a nie dla touroperatorów, których marże są minimalne. Tym bardziej, że jak donoszą niektóre media elektroniczne – kupony na oferty Filiza mogło kupić nawet 400 osób.

Aktualnie brak oficjalnych informacji ze strony Urzędu Marszałkowskiego, gdy pojawi się oficjalny wniosek, Urząd z pewnością poinformuje o dokładnej ilości poszkodowanych turystów.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Sunshine Holiday
Sunshine Holiday kończy działalność
Autokar TUI
Bojkot TUI?
ecco holiday
Zrozumieć Ecco Holiday

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www