Padł kolejny „grouponowy” organizator

Padło kolejne biuro podróży, które ratując sprzedaż i poszerzając wiedzę o swojej marce oferowało wycieczki na popularnych portalach zakupów grupowych. Bankrutem jest Filiz Tours sp. z o.o. z Warszawy.

Branża znowu ucierpi na wieści medialne o upadku kolejnego biura podróży. Już widzę dzisiejsze dzienniki i serwisy informacyjne. Tym bardziej, że Filiz to biuro, które specjalizowało się w wycieczkach do popularnej wśród gości z Polski Turcji.

Choć biuro funkcjonuje na polskim rynku od 2004 roku, nie był to znany i popularny organizator. Biuro organizowało wypoczynek oraz wycieczki objazdowe do Turcji. Nie byłą to sezonowa, a całoroczna działalność. Dzisiaj rano pojawił się na stronie komunikat, w którym Zarząd przeprasza wszystkich turystów.

Filiz sprzedawał swoje wycieczki chociażby na Grouponie, nie jestem przeciwny samemu portalowi, wręcz przeciwnie, uważam go za bardzo pożyteczny, jednak dla branż wysokomarżowych, a nie dla touroperatorów, których marże są minimalne. Tym bardziej, że jak donoszą niektóre media elektroniczne – kupony na oferty Filiza mogło kupić nawet 400 osób.

Aktualnie brak oficjalnych informacji ze strony Urzędu Marszałkowskiego, gdy pojawi się oficjalny wniosek, Urząd z pewnością poinformuje o dokładnej ilości poszkodowanych turystów.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Sky Club
Sky Club dba o reputację
Wakacje
Wakacje 2014 – warto się śpieszyć?
Autokar TUI
Wojna podjazdowa TUI – agenci?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www