Końcówka września – październik: tylko lasty

Według statystyk publikowanych na polskich portalach, a które pochodzą w głównej mierze z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że oferty dużych biur podróży dobrze się sprzedają, jednak większość klientów kupujących teraz wakacje, kupuje oferty last minute.

Bierze się to stąd, że na dobre nie rozpoczęła się jeszcze sprzedaż zimowych ofert, a ci co czekali z wakacjami do ostatniej chwili, mają w tym momencie nieduży wybór.

Sporą popularnością cieszy się Turcja – w końcówce września, a nawet na początku października można tam liczyć na dobrą, sprawdzoną pogodę. Co ważne, jest to niejeden z ciepłych krajów, który nie ma żadnych zastrzeżeń ze strony MSZ Ceny hoteli również dużo bardziej atrakcyjne niż jeszcze na początku września. To co obecnie najbardziej rzuca się w oczy to:

 


Eftalia Aytur ****
śniadania i obiadokolacje
26.09 – 03.10.2012 z wylotem z Łodzi
Cena: 1347zł

Skromny, ale czysty i przyzwoity hotel znajdujący się blisko rozrywkowego centrum Alanyi. Polecam wszystkim, którzy nastawiają się na spędzanie czasu poza samym hotelem i korzystanie z uroków dużej miejscowości.


Atlas ****
All Inclusive
03.10 – 10.10.2012 z Katowic
Cena: 1649zł

To dla porównaniu oferta hotelu w popularnej opcji All Inclusive. Opcja ta nie obejmuje w przypadku tego hotelu zestawu leżak + parasol na plaży, natomiast wszystko na terenie hotelu jest w cenie.


Klasycznie popularnym kierunkiem jest Egipt. Mimo ostrzeżeń ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polacy w dalszym ciągu wybierają kraj faraonów głównie ze względu na sprawdzoną, wysoką temperaturę oraz cenę!

To co można na bieżąco znaleźć w systemach:

Harmony Makadi Bay *****
All Inclusive
27.09 – 04.10.2012 z Warszawy, Katowic oraz Rzeszowa
Cena: 1897zł

Znany i popularny hotel, i choć gwiazdkami wiele osób może być zaskoczona, to jednak jest to dość przyzwoity hotel w dobrej cenie!


El Faraana Heights ****+
All Inclusive light
26.09 – 03.10.2012 z Poznania, Katowic, Wrocławia i Gdańska
Cena: 1759zł

Hotel znajduje się w zupełnie innej części Egiptu – na półwyspie Synaj. Znany dobry i sprawdzony hotel w opcji All Inclusive light, która różni się od normalnego „alla” tym, że hotel nie serwuje w porze obiadowej lunchu, a oferuje jedynie snacki.


W dalszym ciągu dostępne sa oferty wakacji w Tunezji, jednak pogoda pod koniec września i na początku października każdego roku jest różna i można się zarówno wstrzelić w ładną, słoneczną pogodę, jak i deszcze. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie ciepło, a na bieżąco pojawiają się niezwykle atrakcyjne oferty cenowe:

Caribbean World Borj Cedria ****
All Inclusive
03.10 – 10.10.2012 z Wrocławia i Katowic
Cena: 1207zł

Oferta po cenie przelotu, hotel znajduje się bezpośrednio przy piaszczystej plaży i chociażby z tej racji oferta warta uwagi.


Koniec września można wykorzystać jeszcze na ostatnie tegoroczne turnusy na wyspy greckie. Śledząc bieżące prognozy pogody, można tam liczyć na ciepły i bezdeszczowy okres

Kreta
Aqua Sun Village ****
All Inclusive
30.09 – 07.10.2012 z Poznania oraz Warszawy
Cena: 1907zł

Bardzo popularny hotel i dzięki ofercie klubowej polskiego biura Oasis, często występuje w ofertach last minute. Jak na ceny w Grecji, bardzo dobra cenowo oferta.


Kos
Archipelago ***
All Inclusive
28.09 – 05.10.2012 z Warszawy i Katowic
Cena: 1899zł

Klubowy hotel Eximu stąd często można liczyć na oferty last minute. Blisko plaży oraz samego miasta Kos, dobra i tania baza wypadowa do przemieszczania się po wyspie.


Ostatnie miejsca na wczasy do Gruzji posiada jeszcze Itaka. Tegoroczna nowość i hotel blisko centrum Batumi – to niezwykle ciekawa oferta dla wszystkich ciekawych tego magicznego kraju. Obowiązuje tu formuła FB, czyli trzy posiłki w ciągu dnia, a hotel przypomina nasze miejskie hotele – brak zewnętrznej infrastruktury:

Sanaprio ****
Pełne wyżywienie
26.09 – 03.10.2012 z Warszawy
Cena: 1999zł

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Tunezja
Listopadowe okazje
Karnak
Listopadowe okazje – wycieczki objazdowe
Last Minute
Lato 2013 – brak last minute!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www