polskie serwisy zakupów grupowych

Przegląd Groupona cz.2

Ostatnio we wpisie Co słychać na Grouponie https://travelan.pl/co-tam-slychac-na-grouponie/ przeglądałem oferty biur dając do zrozumienia, że wystawiane tam oferty przez konkretne biura to nic innego jak wyprzedawanie po „swoich” bądź dokładanie do wycieczek klientom. Przejechały się na tym biura oferujące głównie wczasy lotnicze, jak wygląda grouponowy rynek na dzień dzisiejszy?

Biura wystawiają głównie wycieczki, na których z pewnością mają problemy z obsadą, jeśli jest to tylko niewielki procent ich oferty to nic nie ruszy stabilnych fundamentów. Gorzej, gdy co niektórzy dopatrują się sensu egzystowania wyprzedając za śmieszne pieniądze chociażby 14-dniowe wycieczki…

Radzę z dużą ostrożnością podchodzić do załatwiania wyjazdów w taki sposób, tym bardziej, że historia pokazała, że wyprzedaże grouponowe to po prostu dowód na brak zainteresowania turystów tymi ofertami w stacjonarnych czy internetowych biurach podróży. Oto co ciekawsze kwiatki znalezione dzisiaj na znanym portalu zakupów grupowych:


1. Według mnie HIT – 14-dniowa wycieczka organizowana przez rzgowskie biuro podróży Gandalf Travel.

Wycieczka obejmuje pobyt na Costa Brava w miejscowości Malgrat de Mar w hotelu Planmar *** w opcji ze śniadaniami. Biuro oferuje możliwość dopłacenia do obiadokolacji bądź opcji All Inclusive. Wycieczkę uzupełnia zwiedzanie przy wyjeździe z Polski oraz na powrocie i dzięki temu w programie mamy również Paryż, a na powrocie Wenecję.  Dlatego obligatoryjnie w autokarze pobierana jest opłata 25 euro za wjazdówkę do Paryża oraz łódki w Wenecji.

Cena kuponu: 1099zł na termin 29.08, pozostałe dwa terminy w cenie 1299zł. Pierwotna wyjściowa cena tej wycieczki to 2099zł.


2. We wrześniowych terminach można wyjechać autokarem do Hiszpanii również z katowickim biurem podróży Rego-Bis. Rego w przeciwieństwie do Gandalfa posiada w ofercie pobyt w rozrywkowym Lloret de Mar w hotelu Samba *** oraz program objazdowy. Dzięki zwiedzaniu w samym Lloret de Mar nocuje się tylko 5 dni, a w cenie mamy śniadania i obiadokolacje. Poza tym przy wyjeździe zwiedzamy Monako, a na powrocie Wenecję. W trakcie pobytu na Costa Brava istnieje także możliwość skorzystania z programu fakultatywnego, m.in. wycieczkę do Barcelony. Cena 1099zł.

Całość to identyczna kwota jak w przypadku wycieczki z Gandalfa – 1099zł, choć Gandalf wojuje konkretnie, gdyż w oferuje 4 dni więcej!


3. Ex aequo klasyfikuje biura Wygoda Travel oraz WakacjeDlaStudenta.pl. Oba oferują kilka wycieczek, głównie wyjazdów wypoczynkowych do Bułgarii i Grecji. WakacjeDlaStudenta opierają się na bardzo budżetowych wyjazdach włączenie z pilotem i wstępem do dyskotek,  wśród ich propozycji można znaleźć:

  • pobyt w 4-osobowych apartamentach w Słonecznym Brzegu w samym centrum miasta – cena wraz z przejazdem 799zł/osoba.
  • dla bardziej wymagających zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelu, wraz ze zwiedzaniem Stambułu. Cena wraz z przejazdem 899zł (przecena z 1849zł!!).
  • wakacje w hotelu w Rawdzie (Bułgaria) za 799zł

Wygoda Travel oferuje aktualnie dwie imprezy:

  • 12 dniowe wakacje w Grecji – hotel Adonis ze śniadanimi i obiadokolacjami. Przejazd i ubezpieczenie w cenie – 1199zł.
  • 9 – dniowa wycieczka do Grecji i zakwaterowanie w hotelu *** w opcji ze śniadaniami i obiadokolacjami w Platamontas – 879zł

Osoby, które organizują wycieczki z pewnością zdają sobie sprawę z kosztów organizacji i dojazdu. Kwoty oferowane przez biura są szalenie niskie, a dużą ich część pochłania przecież prowizja samego portalu.  Zostawiam wszystkim pod rozwagę…

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Upadek GTI
Bankructwo GTI Travel
Nowa promocja – Wizz Premium
Garść promocji na Cuponation

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www