polskie biura podróży

Katharsis ciąg dalszy…

Może zabrzmi to brutalnie, ale katharsis rynku turystycznego był nieunikniony, trwa dalej i może jeszcze się nie skończyć. Upadek 9-tego biura, to upadek kolejnego organizatora, który oferował wycieczki taniej niż konkurencja. Kto skorzystał to skorzystał, a za granicą zostało kolejnych 500 turystów, w tym głównie w Egipcie.

Poza Sky Clubem, dużym organizatorem, którego na samo dno pociągnęła Triada, eszta upadających biur to twory dziwne, bądź co najmniej podejrzane. Obserwując branże i przyglądając się ofercie tych biur można było mieć spore wątpliwości co do uczciwego i bezproblemowego działania.

Dzisiaj upadło warszawskie biuro Summerelse, w ostatnich dniach również śląski Aquamaris. Summerelse w ostatnim czasie oferowało konkurencyjne ceny, zwłaszcza na znane i lubiane w Egipcie hotele z sieci Pickalbatros. Aquamaris to już od zeszłego roku historia niskich cen, ale niestety niskiej jakości. Proponowanie hoteli w Egipcie w cenie dużo niższej niż pozostali operatorzy dawało do myślenia.

Nie szkoda mi klientów, którzy wylewają rzewne łzy w telewizji, połasili się na gruponowe oferty, bądź znaleźli w internecie tanie wczasy, nie korzystając z wiedzy osób, które dobrze znają się na branży turystycznej. Czas skończyć z mitem lastów i ich niesamowitych cen, zresztą dobrą tendencją jest już to, że nikt nie kupi w tym roku wczasów w Turcji czy w Tunezji w ścisłym sezonie za 1300zł, gdyż takich ofert, nawet z dnia na dzień po prostu nie ma.

Co może przenieść bankructwo tych oraz pozostałych biur?

Katharsis i oczyszczenie się z elementów, które psują rynek i pozwalają uwierzyć przeciętnemu Kowalskiemu, że za 1500zł może zafundować sobie luksusowe wakacje w środku sezonu. Póki odpadają coraz mniejsi gracze z nieugruntowaną pozycją na rynku, jak Alba Tour, Blue Rays, Africano Travel, czy właśnie Summerelse.

Sezon w pełni, więc czas na kolejne biura jeszcze nadejdzie!

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Itaka
II etap promocji Itaki
ecco holiday
Zrozumieć Ecco Holiday
Caribbean World na wyłączność Sun Fun

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www