last minute

Brak lastów, ale nie do końca!

Tegoroczny sezon wakacyjny nie obfituje w oferty Last Minute. Podobnie było w poprzednim roku, jednak wtedy głównym sprzymierzeńcem była… kiepska pogoda w Polsce. Jak obecnie wygląda rynek ofert wakacyjnych?

Najczęściej spotykanym przypadkiem jest ten, że na cały bieżący tydzień najczęściej nie ma już czego poszukiwać, a to co zostaje mają do zaoferowania 4-to ligowi organizatorzy, same hotele również wątpliwej jakości za wcale nie małe pieniądze.

Widać, że żaden z organizatorów nie porywa się już z motyką na słońce i nawet w przypadku sporych problemów ze skompletowaniem całego samolotu, nie wyprzedaje po bardzo niskich cenach swoich wakacji, a odsprzedaje miejsca innym organizatorom. Dobra współpraca branży organizatorów powoduje, że wycieczki są dla nich rentowne, samoloty pełne, a ofert Last Minute jak na lekarstwo.

I dobrze, warto przestawić myślenie sporej części turystów i nakłaniać ich do organizowania swoich wyjazdów poza ścisłym sezonem, zwłaszcza pary czy rodziny z bardzo mały dziećmi. W maju i w czerwcu w większości popularnych miejsc jest już bardzo ciepło, dużo taniej, a przede wszystkim mniejsza ilość gości hotelowych sprzyja spokojnemu wypoczynkowi.

Obecnie ciężko kupić typową tygodniówkę samolotem za mniej niż 2 tyś złotych. Najtańszy europejski kierunek – Bułgaria, oferuje najtańsze, trzygwiazdkowe hotele w wersji All Inclusive za lekko ponad 2 tyś złotych/osoba. Cena uwzględnia już wszystkie dodatkowe opłaty. Co ciekawe, tańsze oferty można kupić z dwu – trzytygodniowym wyprzedzeniem niż czekać na przysłowiową ostatnią chwilę. Wtedy często się okazuje, że ceny wakacji… rosną zamiast maleć!

Mimo słynnego kryzysu w Grecji, nie odbiło się to na cenie wakacji. Sporo osób miało przed sezonem spore nadzieje z tym związane, jednak za nawet skromne,  gwiazdkowe obiekty położopne daleko od sporych kurortów, trzeba swoje zapłacić. Tu raczej niemożliwe jest zejście poniżej tyś złotych/osoba na tygodniowe wakacje w All Inclusive.

Gdzie szukać ciekawych cenowo ofert?

Tam gdzie organizatorom pozostało jeszcze sporo miejsc w samolotach, chociaż sytuacja potrafi się bardzo diametralnie zmieniać. Widać to chociażby w ofertach z lokalnych, mało popularnych lotnisk, w tym zwłaszcza z Bydgoszczy i Łodzi.

I tak w TUI można kupić sprawdzonej klasie obiekt na niewiele ponad 1900zł/osoba:


Turcja

Aqua Plaza ****

All Inclusive

Wylot: 08 – 15.08.2012 z Łodzi

Cena: 1919zł/osoba


Jak więc widać, można kupić dobrej klasy hotel z oferty sprawdzonego organizatora, ale pod warunkiem kupowania przynajmniej 2, 3 tygodnie wcześniej, a pula miejsc w takiej cenie zawsze jest ograniczona.

Z ciekawą ofertą można się również spotkań na niezwykle drogiej Portugalii. Przy wylocie z Katowic oraz z Poznania można kupić hotel z popularnym kurorcie Monte Gordo za niewiele ponad 2 tyś/osoba:


Portugalia

Alba ***

śniadania

Wylot: 03 – 10.08.2012 z Katowic

Cena: 2197zł/osoba

Wylot: 03 – 10.08.2012 z Poznania

Cena: 2097zł


Jak więc widać, nawet w ciężkim roku 2012 oraz wysokich cen w sezonie wakacyjnym, zawsze można znaleźć ciekawe oferty, ale najważniejsze by rezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem!

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Last Minute
Koniec ery tanich lastów?
Na wakacje we wrześniu?
Vila Verde Resort
Egzotyka last minute

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www