Flaga Grecji

Biada Grecji?

Ostatnio media zaalarmowały o drastycznym spadku wpływów greckiej turystyki, głównie za sprawą Niemców, Anglików i Rosjan. Czy niepewna sytuacja całkowicie pogrąży Grecję?

Większych obaw o sytuację w Grecji wydają nie mieć Polacy. Co prawda o dwóch lat wakacje na lądzie są raczej omijane szerokim łukiem, to jednak wyspy cieszą się sporym zainteresowaniem.

Niemcy faktycznie ratowali mocno wyspiarzy, gdyż sporo chociażby emerytów korzystało z wypoczynku w maju, na początku czerwca, a później pod koniec września i w październiku – miesiącach, w których raczej ciężko uświadczyć chociażby turystów z Polski.

Widać, że hotelarze starają się powoli zachęcać do rezerwacji u nich miejsc w postaci stale obniżających się cen. Co prawda ciężko dalej znaleźć jakąkolwiek ofertę w ścisłym sezonie (lipiec, sierpień) w cenie poniżej 2 tysiące złotych od osoby w wersji All Inclusive, to jednak wszystko na to wskazuje, że niedługo takich ofert może być sporo.

Grecy zajmujący się turystyką, żyli dotychczas w przekonaniu, że bez większej promocji turyści i tak odwiedzą tłumnie ich kurorty. Niepewna sytuacja oraz chociażby strajki kontrolerów lotniczych w zeszłym roku pokazują, że wcale tak być nie musi.

Turyści z Niemiec czy Wielkiej Brytanii pokazali, że w przeciwieństwie do Polaków są bardzo wrażliwi na sytuację polityczną w krajach, w których chcą odpoczywać. Przez strajki w Afryce Północnej ciężko było spotkać gości z tych krajów w Egipcie czy Tunezji.

To wszystko nie wróży najlepiej na ten rok greckiej turystyce. Nie ma co ukrywać, że turyści z Europy Zachodniej korzystają częściej z lepszych, a tym samym droższych hoteli, skutecznie ściągając do kraju tysiące euro. Nie wiadomo jak ukształtuje się sytuacja polityczna, wiele osób podejmie decyzje o wypoczynku w greckich kurortach na ostatnią chwilę, a hotelarze ostatecznego bilansu będą mogli dokonać po letnim sezonie.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Ryanair
Tanimi liniami na wakacje?
Egipt piramidy
MSZ ostrzega przed Egiptem
Hotel Xanadu Snow White
Samolotem na narty
1 wypowiedź
  • Odpowiedz

    Sytuacja gospodarcza ma ogromny wpływ na turystykę. Mali przedsiębiorcy będą mieli trudny okres. Najbogatsi będą wydawać pieniądze na innych wyspach.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www