Wizz Air logo

Nowa wyszukiwarka lotów Wizz Air

Szukający w dniu wczorajszym lotów na stronie Wizz Air mogli natknąć się nowy interfejs graficzny przewoźnika. Wszystko to w duchu nowej kolorystyki samolotów, których zdjęcia pojawiły się ostatnio w sieci.

Kilka dni temu na kilku serwisach internetowych pojawiły się zdjęcia Airbusów Wizz Aira malowanych we Francji w uaktualnionej szacie graficznej. Biel została przesunięta na przód samolotu, a zdjęcia nowych samolotów można znaleźć na Flickr.

Wizz Air

Źródło: Flickr

Za nowym obliczem popularnych landrynek poszła również szata graficzna wyszukiwarki lotów, która udostępniła również nowe możliwości.

Wizz Air wyszukiwarka

Najważniejszą nowością jest możliwość zakupu biletu w wersji podstawowej oraz Plus. Obie są podzielone zarówno na taryfy dla członków Wizz Discont Club, jak i dla cen regularnych.

W wersji podstawowej mamy oczywiście „goły” przelot i wybrane losowo miejsce w samolocie, natomiast w kolejnych krokach – tak jak poprzednio, mamy możliwość dodawania kolejnych składników, jak bagaż rejestrowany, rodzaj odprawy, czy priorytet wejścia na pokład.

W taryfie plus mamy wrzucone wszystkie udogodnienia, jakie oferuje linia w cenę biletu. W cenie poza biletem znajduje się:

  • wybór miejsca, w tym miejsc w pierwszym rzędzie;
  • pierwszeństwo wejścia na pokład;
  • Wizz Flex, czyli możliwość bezkosztowej zmiany terminu lotu;
  • możliwość darmowej odprawy na lotnisku;
  • duży bagaż podręczny;
  • bagaż rejestrowany.

Linia promuje tym samym usługi dodatkowe, które są jednym z głównych źródeł dochodu dla low costowych przewoźników.

Sporym minusem nowego rozwiązania jest jednak to, że system na jednej stronie nie wyświetla taryf na loty w sąsiednich dniach tak jak było to do tej pory. Pokazują się jedynie sąsiednie daty w przypadku lotów, które odbywają się 2 – 3 razy w tygodniu. W przypadku np. lotów z Katowic do Oslo Torp trzeba każdorazowo przeładowywać stronę, by zobaczyć ceny w sąsiednich dniach. Pod tym względem przeglądrka lotów np. Ryanaira jest wygodniejsza.

wizzair3

Jest nowocześniejszej i przejrzyściej. Liczę jednak, że programiści Wizz Air umożliwią wygodny przegląd taryf.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Hotel Xanadu Snow White
Samolotem na narty
Ryanair
Tanimi liniami na wakacje?
Bankrutuje OLT Express, po całości!
1 wypowiedź
  • Odpowiedz

    Gdzie jeszcze szukać lotów? napaliłem się ostatnio i zarezerwowałem na skyscannerze. Doliczyli sobie na końcu ponad 280zl dodatkowych opłat…..

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www