Nowa odsłona Ryanair

Osoba odpowiedzialna za ocieplenie wizerunku Ryanair najwidoczniej działa. Nowa strona internetowa to kolejny krok do lepszego odbioru przewoźnika, a przede wszystkim dużo przyjemniejsze korzystanie z ryanair.com.

Strona przede wszystkim jest dużo bardziej estetyczna. Stuningowano kolorystykę, z dwóch kolorów charakteryzujących Ryanair – żółty i błękitny, postawiono w końcu na błękitny. Nie o to chodzi który jest ładniejszy, ważne jest to, że obecny layout sprawia wrażenie na prawdę nowego, świeżego.

Najważniejsza zmiana – zlikwidowanie captcha przy wyszukiwaniu lotów. Było to niezwykle irytujące i gdyby nie tanie bilety, wszyscy omijali stronę Ryanaira szerokim łukiem. Captcha stała się przeszłością, więc przechodzimy od razu do wyboru lotu, a także poglądu cen na okoliczne daty.

W kolejnych krokach możemy dokupić wszelkie usługi dodatkowe, a przede wszystkim wpisać dane pasażera/ów. Co ważne, wybierając bagaż rejestrowany, nie jesteśmy już ograniczeni do wyboru spośród dwóch (jak było do tej pory) – 15 i 20 kg. Teraz poza tym, mamy od razu możliwość zakupienia dwóch bagaży po 15 kg bądź jednego 15 i drugiego 20-to kilogramowego.

Widać, że Ryanair zaczerpnął sprawdzone wzorce innych przewoźników. Zbliżony układ rezerwacyjny można znaleźć na wielu innych stronach, dzięki czemu obsługa serwisu robi się intuicyjna. Te same usługi i możliwości co dotychczas, a oprawione nową szatą graficzną i rozkładem poszczególnych elementów mogą tak wiele zmienić…

ryanair-www

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Wakacje 2014 tanimi liniami?
Karta kredytowa Citibank WizzAir
Darmowe karty Wizz
Modlin Airport
Modlin nieprzyjazny dla linii lotniczych?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www