Wiza do Turcji – kup wcześniej online!

Dla wszystkich wygodnych oraz chcących oszczędzić swój czas na tureckich lotniskach, pojawiła się możliwość wcześniejszego kupienia tureckiej wizy! Dla przypomnienia jest ona obligatoryjnie płatna dla każdego, który przekracza granicę turecką.

Wiza turecka przypomina bardziej rodzaj opłaty turystycznej, na której nieźle tureckie państwo zarabia. Zero formalności, podróżując chociażby do popularnego Egiptu trzeba wypełnić wcześniej odpowiedni wniosek. Tu otrzymujemy jedynie wklejkę do paszportu za symboliczne 15 euro bądź 20 dolarów od osoby.

Aby uprościć całą procedurę jeszcze bardziej (brawo!), stworzona została specjalna strona, na której możemy dokonać zakupu wizy – https://www.evisa.gov.tr/en/. Funkcjonuje w dwóch wersjach językowych, tureckiej i angielskiej. Na niej w trzech krokach można kupić wizę, opłacić ja kartą kredytową (Visa, Mastercard) i wydrukować odpowiednie potwierdzenie, które trafia na nasz adres email.

Wiza turecka w trzech krokach

Na pierwszym etapie będziemy musieli określić kraj pochodzenia oraz rodzaj dokumentu – w przypadku wypadów turystycznych będzie to paszport (ordinary passport). Przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy „Save and continue”.

1krok

Wiza jest przyznawana na okres 90 dni, więc naszym zadaniem będzie określenie dokładnego terminu przybycia do Turcji – w tym przypadku 28 kwietnia. W okienku wyświetli się jednocześnie data, do której ważna będzie nasza wiza. Przechodzimy dalej klikając „Save and continue”.

2krok

W kolejnym etapie będziemy musieli wprowadzić najważniejsze informacje, w tym dane z paszportu. Na poniższym screenie tłumaczę poszczególne rubryki. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są wprowadzone prawidłowo, klikamy „Save and continue”.

3krok

Jeżeli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione (uwaga, w polu adres nie może być myślnika używanego u nas przy podawaniu kodów pocztowych), wyświetli się plansza, która informuje nas o pomyślnym zakończeniu pierwszego etapu. Na nasz adres email wędruje wiadomość z dalszymi instrukcjami. Jeżeli chcemy, by wysłano go jeszcze raz, klikamy „resend e-mail”).

Otwierając skrzynkę mailową potwierdzamy chęć złożenia wniosku i klikamy „Approve„.

5krok

Przedostatnim krokiem będzie uzupełnienie danych karty kredytowej potrzebnych do sfinalizowania opłaty. Wpis numer karty, kod CVV oraz datę ważności. Po pomyślnej autoryzacji, gotowa wiza do wydrukowania trafi do naszej skrzynki mailowej!

6krok

Czynność należy wykonać dla każdej jednej osoby ubiegającej się o wcześniejszą wizę.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Tanie wakacje – kompendium
Zasady wizowania do Turcji bez zmian
2012
Podsumowanie roku 2012
397 komentarzy
 • Jacek
  Odpowiedz

  Witam. mam pytanie : jak długo czeka się na maila z dalszymi instrukcjami? uzupełniłem pkt 1 – tzn. dane i czekam od godziny na tego maila…. z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.

 • Anna
  Odpowiedz

  Witam mam problem z zakupem e wizy nie dostałam maila zwrotnego nie mam go też w folderze spam co mam robić?

 • andrzej
  Odpowiedz

  W wizie wpisałem tylko jedno imię, czy ktoś miał problem na lotnisku? Ewentualnie czy wtedy kupie na miejscu nowa?

 • Anna
  Odpowiedz

  Tomek, a jak to jest w przypadku literówki w numerze paszportu? Przejdzie?

 • Damian
  Odpowiedz

  Witam, czy z paszportem tymczasowym mogę na lotnisku w Turcji kupić wizę?

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  Dzieki za porade na stronie. Informacja o kodzie pocztowym rozwiazała nasz problem, bo caly czas wyskakiwał nam bład adresu. Całe szczescie ze trafilam na te strone i opisałes ze nie należy wstawiać myślników. Pozdrawiamy

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Po wypełnieniu wymaganych pozycji nie dostałem maila potwierdzającego, co teraz ?

 • Ania
  Odpowiedz

  Hej, mam pytanie, zrobiłam błąd w e-vizie, na skutek autouzupełniania i mojej nieuwagi (czytaj glupoty), wpisało się inne miejsce urodzenia. Pozostałe dane poprawne. Czy w tym przypadku mam wykupić nową wizę czy taki błąd przejdzie na lotnisku.

 • Ola
  Odpowiedz

  Czy e-wiza musi być wydrukowana, czy może zostać okazana na urządzeniu mobilnym, np. telefonie?

 • Mariusz
  Odpowiedz

  Witam mam pytanie. Czy muszą być wpisane oba imiona w wizie czy wystarczy jedno? Ponieważ w wizie dla córki wpisałem tylko jedno, czy taka wiza przejdzie?

 • Karolina
  Odpowiedz

  witam. Ile trzeba czekac na taka wize od momentu dokonania płatności? czy w soboty i niedziele czas się wydłuża?

 • Daria
  Odpowiedz

  Witam, wiem ze kilka osób juz o to pytało, ale czy ktoś był w Turcji z paszportem tymczasowym? Czy były problemy na lotnisku?

  • Odpowiedz

   Znam osobę, która była w Turcji z tymczasowym paszportem. Nie było żadnych problemów zarówno w Polsce jak i w Turcji.

 • Jan
  Odpowiedz

  Witam. Czy mając paszport tymczasowy i wizę wykupioną przez internet będą robić jakieś problemy na lotnisku?

  • Odpowiedz

   Nie będą!

   • Kasia
    Odpowiedz

    Hej, Mam bardzo duzy dylemat. Wszedzie gdzie nie szukam to mowi sie ze nie mozna kupic wizy przez Evisa na paszport tymczasowy, tylko trzeba aplikowac w ambasadzie tureckiej. Czy myslicie ze moge zaryzykowac i jechac na paszport tymczasowy. Czy ktos byl w tym roku z takim paszportem i wiza w Turcji?

    • Odpowiedz

     Znam osobę, która robiła wizę przez stronę internetową opierając się na paszporcie tymczasowym. Pojechała, wróciła bez najmniejszego problemu.

     • Kasia

      Ok, dzieki za odpowiedz. Cykora i tak bede miala ale odezwe sie na forum jak poszlo

 • pawel
  Odpowiedz

  Czy jak pomylone jest o jeden dzień data urodzin zamiast 18_01-1976 Jest 19-01-1976 czy to przejdzie czy trzeba nowa wizę?

 • adam
  Odpowiedz

  Witam. Dziecko dostało właśnie nowy paszport, ale tylko tymczasowy (na rok) czy nie będzie problemów z przekroczeniem granicy ?

 • Monika
  Odpowiedz

  Czy w przypadku dwuczłonowego nazwiska wpisujemy „-” czy oddzielamy spacją jak w przypadku kody pocztowego?

 • Adrian
  Odpowiedz

  Witam i ja popełniłem głupi błąd wypełniając wniosek o wizę. Zamiast wpisać mojej siostrze imię Klaudia Marcelina wpisałem Klaudia Marcelin, czyli zjadłem literkę „a”. Mogę prosić o info czy będzie to miało znaczenie przy kontroli w Turcji?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www