evisa

Wiza do Turcji – kup wcześniej online!

Dla wszystkich wygodnych oraz chcących oszczędzić swój czas na tureckich lotniskach, pojawiła się możliwość wcześniejszego kupienia tureckiej wizy! Dla przypomnienia jest ona obligatoryjnie płatna dla każdego, który przekracza granicę turecką.

Wiza turecka przypomina bardziej rodzaj opłaty turystycznej, na której nieźle tureckie państwo zarabia. Zero formalności, podróżując chociażby do popularnego Egiptu trzeba wypełnić wcześniej odpowiedni wniosek. Tu otrzymujemy jedynie wklejkę do paszportu za symboliczne 15 euro bądź 20 dolarów od osoby.

Aby uprościć całą procedurę jeszcze bardziej (brawo!), stworzona została specjalna strona, na której możemy dokonać zakupu wizy – https://www.evisa.gov.tr/en/. Funkcjonuje w dwóch wersjach językowych, tureckiej i angielskiej. Na niej w trzech krokach można kupić wizę, opłacić ja kartą kredytową (Visa, Mastercard) i wydrukować odpowiednie potwierdzenie, które trafia na nasz adres email.

Wiza turecka w trzech krokach

Na pierwszym etapie będziemy musieli określić kraj pochodzenia oraz rodzaj dokumentu – w przypadku wypadów turystycznych będzie to paszport (ordinary passport). Przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy „Save and continue”.

1krok

Wiza jest przyznawana na okres 90 dni, więc naszym zadaniem będzie określenie dokładnego terminu przybycia do Turcji – w tym przypadku 28 kwietnia. W okienku wyświetli się jednocześnie data, do której ważna będzie nasza wiza. Przechodzimy dalej klikając „Save and continue”.

2krok

W kolejnym etapie będziemy musieli wprowadzić najważniejsze informacje, w tym dane z paszportu. Na poniższym screenie tłumaczę poszczególne rubryki. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są wprowadzone prawidłowo, klikamy „Save and continue”.

3krok

Jeżeli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione (uwaga, w polu adres nie może być myślnika używanego u nas przy podawaniu kodów pocztowych), wyświetli się plansza, która informuje nas o pomyślnym zakończeniu pierwszego etapu. Na nasz adres email wędruje wiadomość z dalszymi instrukcjami. Jeżeli chcemy, by wysłano go jeszcze raz, klikamy „resend e-mail”).

Otwierając skrzynkę mailową potwierdzamy chęć złożenia wniosku i klikamy „Approve„.

5krok

Przedostatnim krokiem będzie uzupełnienie danych karty kredytowej potrzebnych do sfinalizowania opłaty. Wpis numer karty, kod CVV oraz datę ważności. Po pomyślnej autoryzacji, gotowa wiza do wydrukowania trafi do naszej skrzynki mailowej!

6krok

Czynność należy wykonać dla każdej jednej osoby ubiegającej się o wcześniejszą wizę.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Wiza egipska
Droższe wizy w Egipcie
Wiza egipska
Wiza w Egipcie po staremu…
LOT - Dreamliner
Dreamlinerem na wakacje!
295 Wypowiedzi
 • Piotr
  Odpowiedz

  Jeśli na końcu składania wniosku zobaczycie komunikak-„Przepraszamy-zapisz błąd”, to jedyna radą jest składanie wniosku od nowa. Ja tak zrobiłem i od razu został wniosek przyjęty.

 • Aga
  Odpowiedz

  Witam, w nazwisku zamiast litery O przez pomyłkę wpisałam Ó, czy będą z tego powodu jakieś kłopoty i powinnam zakupić wizę ponownie?

 • Justyna
  Odpowiedz

  Dziś pobierałam wizę i zamiast daty wydania wpisać 2012 rok podałam 2002 będzie problem, trzeba wyrobić nową wizę?

 • Aga
  Odpowiedz

  Wypełniłam swój wniosek o wizę jest ok, ale na dziecko nie chce przejść płatność. Co robić? czekać złożyć nowy czy pisać do nich?

 • Odpowiedz

  Jeśli przelew wynosi 20 USD to nie jest to przelew europejski. Ile płaci się za taki przelew? posiadam kartę Mastercard.

  • Odpowiedz

   Nie dokonujesz przelewu tylko płatności kartą, a to dwie różne rzeczy.

   Płatność zostanie rozliczona w złotówkach po aktualnym kursie bankowym bez dodatkowych prowizji.

   Nie płacisz żadnej opłaty za przelew etc.

 • Marta
  Odpowiedz

  Czy aby dostać turecką wize turystyczną, trzeba też mieć paszport?

 • Olga
  Odpowiedz

  Wybieramy się w 4 osoby do Turcji za 2 tygodnie. Wyrabiam wizy przez biuro podróży. 3 osoby otrzymały wizy, a moja nie została zaakceptowana. Co może być przyczyną? Zaznaczam, że wybieram się tam po raz czwarty.

 • Madziunia
  Odpowiedz

  Wypełniłam formularz, zapłaciłam, otrzymałam potwierdzenie . PDF jest po angielsku oraz po turecku, a wydruk jest po chińsku i po arabsku. Czy wystarczy mieć tylko plik PDF t telefonie?

 • Olga
  Odpowiedz

  Witam – głupi błąd ale jedna synkowi zamiast wpisać Wojciech wpisałam Wojtek – napisałam już do nich o korektę – ale na razie cisza – chyba nie będzie problemu?

 • Katarzyna
  Odpowiedz

  Panie Tomku,
  Kupiliśmy dzisiaj wizę do Turcji. Data ważności paszportu 27.05. do 27.05.2020 omyłkowo na jednej z wiz wpisaliśmy datę 05.05 do 05.05.2020 czy będzie problem na lotnisku?
  Bardzo proszę o szybką odpowiedz wylot mamy jutro.

 • Rado
  Odpowiedz

  Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć numer rejestracyjny w paszporcie?

 • Pat
  Odpowiedz

  Witam. Panie Tomku co Pan sugeruje. Czy dla rodziny 3 osobowej robić 3 oddzielne wnioski o e-wize, czy ten jeden rodzinny wniosek ? Przechodzi bez problemu płatność kartą mBank visa electron jak mam ten numer cvv z tyłu i odblokowane płatnosci internetowe?

 • paula
  Odpowiedz

  Nie mogę opłacić wizy moją kartą, bo to visa electron i nie ma takiej opcji. Czy mogę skorzystać z karty siostry i podać jej numer?

 • Monika
  Odpowiedz

  Czy jest możliwość wykupienia wizy na dzień przed wylotem (wycieczka last minute). Jak to wygląda, czy nie jest to za krótki termin? Pozdrawiam

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Witam.
  Posiadam już wykupioną wizę i w miejscu urodzenia jest mała pomyłka… Jedna litera za dużo. Czy będzie to problem?

 • Magdalena
  Odpowiedz

  Witam.mam pytanie czy na paszport tymczasowy mogę wydrukować wize na tydzień urlopu?

 • Barbara
  Odpowiedz

  Czy na dziecko wpisane do paszportu rodzica wiza jest również wymagana?

 • Kasia
  Odpowiedz

  Witam mieszkam w Niemczech mam polski paszport w lipcu lecimy do Turcji chce złożyć wniosek o evisa i nie wiem który adres zameldowania mam podać polski czy niemiecki? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Ola
  Odpowiedz

  Witam. Przy wypełnianiu wizy doszło do małego błędu i napisałam zamiast „a” „ą”. I jest to jedyny błąd. Czy będzie to jakiś problem przy wjeździe?

 • Dominika
  Odpowiedz

  Witam
  Mam pytanie odnosnie wizy. Wylatuje do Turcji we wtorek 26.05.2015. Wypełniając wniosek wpisał tylko jedno imie a w paszporcie mam dwa imiona… Wszytskie inne dane sa wypelnione poprawnie … czy musze wykupić druga wize?

 • Darek
  Odpowiedz

  Witam
  Wtorek wylatujemy do Turcji, czy na lotnisku w Izmirze będę mógł wykupić wize ????

 • Karolina
  Odpowiedz

  Witam
  Mam małe pytanko. Wypełniłam wniosek o e-vize i też ją opłaciłam ale nie zwróciłam uwagi iż w polu „Pierwsze imię matki” kiedy klikam na nie, pojawia się informacja że należy wpisać wszystkie imiona rodziców. Czy jeżeli moja mama posiada dwa imiona a ja wpisałam tylko pierwsze to jest to błąd? Czy należy go skorygować?

 • Anna
  Odpowiedz

  Witam Panie Tomku; 10 czerwca lecimy całą rodziną na wakacje do Turcji. Próbowałam wykupić wizy, jednak wyskakuje komunikat „zapisz błąd”. O co chodzi?

 • Monika
  Odpowiedz

  Witam, czy wiza zakupiona na lotnisku w Turcji jest ważna tak samo długo jak kupiona elektronicznie? Mam również inny problem. Rodzice dzisiaj wylądowali w Turcji i okazało się, że zgubili w Polsce po odprawie dokumenty w tym wizy kupione internetowo (wydrukowane). Zorientowali się kiedy nie znaleźli paszportów do odprawy. Na szczęście paszporty znalazły się tam na miejscu natomiast musieli kupić nowe wizy. Czytając komentarze wywnioskowałam, że kupno wizy elektronicznej jest widoczne po sprawdzeniu paszportu? Czy istnieje szansa, że zostaną zwrócone koszty zakupu dwóch nowych wiz? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Maya
  Odpowiedz

  Panie Tomku, co robic w sytuacji kiedy paszport jest wazny mniej niz 6 mies. Czy nie ma szans wykupienia wizy na pare dni (dokladnie na 5) jak sie doleci na lotnisko? Nie ma znaczenia jezeli oplata jest znacznie wyzsza. Czy w ogole nie ma takiej opcji?! bede wdzieczna za odpowiedz. lot juz w poniedzialek rano…

  • Odpowiedz

   To nie kwestia pieniędzy, opłata za wizę jest jedna.

   Tu bardziej kwestia przepisów, a paszporty są sprawdzane na odprawie biletowo – bagażowej już na polskim lotnisku i to właśnie tu mogą się pojawić problemy, jeśli wymagana data ważności się nie zgadza.

 • Kasia
  Odpowiedz

  W jaki sposób zapłacić za wizę kartą debetową? Po przejściu do płatności jest okienko gdzie mam wpisać nr karty kredytowej… Nie ma możliwości przekierowania na stronę banku.

  • Odpowiedz

   Jest możliwość wyboru karty kredytowej – Visa, Mastercard etc, oraz wybrania np. Visa Debit. Po wybraniu karty debetowej wpisujemy jej pełny numer i wszystkie potrzebne dane w celu realizacji płatności.

 • ola
  Odpowiedz

  Witam. Wysyłam pracowników do pracy w Turcji. Czy na stronie e-visa mogę złożyć wniosek wizowy on line?

  • Odpowiedz

   Nawet trzeba.

   Z tego co można znaleźć w internecie, tradycyjne punkty zakupu wiz od 2015 przestają istnieć.

   Dopytaj o szczegóły w konsulacie, bo nie wiem jak wygląda sprawa z wizami pracowniczymi.

 • Barbara
  Odpowiedz

  Mieszkam w Niemczech, mam polski paszport. Chcę jechać do Turcji na urlop. Gdzie mogę kupić Wizę oprócz internetu? Bo nie posiadam Master Card i Visa, tylko normalna bankowa. Czy mogę nią płacić przez internet?

  • Odpowiedz

   Wizę można kupić po pierwsze na przejściu granicznym – w twoim przypadku lotnisku, ale również istnieje możliwość opłacenia evisy za pomocą zwykłej debetówki.

   Ważne, by mieć w banku włączoną możliwość płatności w internecie.

 • Odpowiedz

  Dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedź ,Pozdrawiam!

 • Odpowiedz

  Witam , mam pewien problem 5 STYCZNIA (POMYŁKA W POPRZEDNIM POŚCIE) mam wykupiony lot do Istambułu z Budapesztu , posiadam paszport polski ważny 5 miesięcy i 25 dni , od daty wylotu , nie mogę kupić wizy na stronie ponieważ mam za krótki termin według systemu , próbowałem kupić wizę nawet z datą dzisiejszą i nic z tego , nie mam już możliwości wyrobienia paszportu ponieważ w wydziale paszportowym twierdzą że nie ma szans bym uzyskał nawet tymczasowy , w akcie desperacji myslalem zeby nawet wpisać błedną datę ważności paszportu o te 20 dni więcej , Naprawdę nie wiem co robić czy ktoś wie jak mógłbym załatwić taką sprawę ?

  • Odpowiedz

   W takiej sytuacji możesz nawet nie przejść przez odprawę na lotnisku w Budapeszcie. W przypadku lotów z Polski tak to bynajmniej wygląda – podczas odprawy biletowo – bagażowej jest sprawdzana wymagana ważność dokumentu.

 • Joanna
  Odpowiedz

  Usiłuję wykupić wizy dla rodziny. Zgodnie z instrukcją wpisałam dane wszystkich osób, ale niestety po kliknięciu „kontynuuj” pojawia się komunikat „przepraszamy. zapisz błąd”. I wraca do miejsca gdzie mogłabym dodać kolejną osobę.
  Jak przez to przebrnąć?

 • Jola K
  Odpowiedz

  Wlasnie tego się obawiam. Czytalam rozne opinie. Podpowiadaja – konsulat Turecki lub Polski w Niemczech. Wyrobic paszport tymczasowy. Podzwonie w poniedziałek w pare miejsc – może się uda cos z tym zrobić.

 • Jola K
  Odpowiedz

  A ja mam mianowicie problem z ważnoscią paszportu. Mam paszport Polski ważny do 15 lutego 2015 r. Mieszkam w Niemczech i lece ze Stutgartu do Turcji na urlop z rodzina 19 października na 1 tydzień. Nie mogę wydrukować wizy, bo paszport nie ma 6 miesięcy ważnego paszportu. Zostalo 2 tygodnie – nie wiem z jakiej strony to ugryźć. Czy ktoś miał taki sam problem???

  • Odpowiedz

   Jeśli nie masz niemieckiego paszportu, a w przy przekraczaniu granicy masz zamiar posługiwać się polskim, obowiązuje cię wiza. Jeśli paszport nie jest ważny 6 miesięcy od daty zakończenia podróży, prawdopodobnie nawet nie wylecisz ze Stuttgartu.

 • Robert
  Odpowiedz

  Dokonuję swoją kartą wiele płatności zagranicznych (bilety kolejowe, rezerwacje noclegów itp.) a nie posiadam usługi 3D-Secure. Czy noja płatnośc za e-wizę przejdzie?

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  A ja mam pytanie odnośnie ważności wizy przy zmianie paszportu. Mama ma paszport oraz wizę ważną do 3 lutego. Kupiła wizę 4 sierpnia jak lecieliśmy do Turcji. Wróciliśmy po 15 dniach, czyli jeszcze zostało jej do wykorzystania 75 dni z tej wizy. Chcemy lecieć znów pod koniec września i potem na Boże Narodzenie. Złożyła po powrocie wniosek o nowy paszport i ma do odbioru na 24 wrzesień, a tegoż dnia właśnie mamy wylot. Czy wyleci jeszcze na swój stary paszport i wizę? Czy jakby się udało jednak do tego czasu dostać nowy paszport to czy jest konieczność zakupienia nowej wizy? Czy może w systemie gdzieś mają dane zapisane i jaki miała wcześniej a jaki ma teraz?

 • Mateusz
  Odpowiedz

  Witam, ja mam taki problem z wizą turecką. Mianowicie wpisałem wszystkie dane, dostałem maila potwierdzającego natomiast nie moge zapłacić gdyż po wpisaniu wszystkich danych z karty debetowej po przekierowaniu na strone banku (PKOBP) wyskakuje mi komunikat Niepoprawne dane wejsciowe podane przez sprzedawce. Nie wiem teraz co zrobić, bo wylatuje w piątek (oczywiście 3Dsecure zostało aktywowane).

 • Paulina
  Odpowiedz

  Nurtuje mnie moja sytuacja. Posiadając konto w Credit Agricole utworzyłam do niego konto walutowe i wpłaciłam 20 USD na wizę. Wypełniłam wniosek, potwierdziłam e-mail, wpisałam numery z kart i koniec – transakcja zaakceptowana i wiza na mailu. Tylko dziwi mnie brak logowania do banku i potwierdzania płatności. Zwłaszcza ze logując się teraz do banku mam na koncie te 20 USD i nawet nie są zablokowane.

 • Tomasz
  Odpowiedz

  Hej! Złożyłem zamówienie, moja karta kredytowa visa przeszła, mam plik pdf, ale nie obciążyło mi konta, a minęły już 4 dni. Chciałbym zamówić następną ale nie wiem ile mnie to wyniesie, miał ktoś tak?

 • Marek
  Odpowiedz

  Ja od wczoraj próbuję kupić wizy dla swojej rodziny i nie mogę się doczekać od nich na maile potwierdzające. Jak wszedłem w status wniosku na stronie to otworzył mi się panel do płatności. Zapłaciłem, kasa z karty zeszła, dostałem potwierdzenie. W systemie wygenerowały się wizy więc je wydrukowałem. Jednak w ogóle nie dostałem od nich żadnego maila. Mam nadzieję, że nie zakwestionują mi tych wiz na lotnisku bo np. w systemie nie będą mieli mojego wniosku lub z jakiegoś innego powodu.

  Czy ktoś może miał podobny przypadek ? Czy mam się przejmować brakiem maila od nich ?

  Oczywiście napisałem do nich wiadomość z pytaniem o to przez formularz kontaktowy, ale jeśli oni tak samo będą mi odpowiadali ma mojego maila to mogę nie dostać odpowiedzi do wyjazdu. Jest sezon urlopowy, może większość urzędników teraz siedzi sobie na swoich tureckich plażach zamiast zajmować się turystami.

  • Odpowiedz

   Marek, jeśli wiza się wydrukowała, a płatność przeszła, to na 100% wszystko jest w porządku. Fakt, mail swoją drogę powinien przyjść, ale może trafił do spamu?

   Nawet jeśli czytasz maile bezpośrednio na serwerze mogło się zdarzyć, że filtry antyspamowe wcześniej przechwyciły wiadomość i nie zobaczysz jej nawet w spamie.

 • Wera
  Odpowiedz

  Właśnie zakupiłam wizę korzystając z polskiej wersji strony. Każdy etap odbył się bezproblemowo i mam już wizę na mailu. Polecam!

 • Leszek
  Odpowiedz

  Wystarczy mieć plik z wizą jako dokument na przykład w telefonie, lub tylko paszport, system sam sprawdza fakt posiadani wizy w trakcie skanowania paszportu.

 • Paulina
  Odpowiedz

  Probowalam kupic wizy w polskiej wersji jezykowej przegladarki. Wypisalam formularz dla 4 osob na raz po przejsciu do platnosci, wpisaniu danych z karty i kliknieciu dalej pojawia sie komunikat o bledzie. Co robic?? Proba platnosci byla z karty mastercard i visa….

 • Piotr
  Odpowiedz

  Właśnie zrobiłem dwie wizy, zero problemu, wszystko sprawnie poszło i wizy miałem praktycznie od razu na poczcie, wystarczy tylko się nie spieszyć z wypisywaniem i wszystko dokładnie kilka razy sprawdzić przed akceptacją żeby potem nie było dziwnych problemów, dokładny koszt 65,45 zł od sztuki, pozdrawiam :)

 • marikfox
  Odpowiedz

  Witam. Mam pytanie.
  Mieszkamy w UK i wykupilismy wycieczke w angielskim biorze podrozy.
  Biuro to podaje numer do Travel Visa Company aby zalatwic wize.
  Oni krzycza sobie £75 od osoby a jest nas trzech razem z dzieckiem wiec wychodzi sporo.
  Czy mozemy wykupic wize na https://www.evisa.gov.tr/en podajac polskie paszporty i angielski adres zamieszkania? Czy musimy raczej skozystac z instytucji badz firmy podanej przez przewoznika?
  Pytanie moze oczywiste ale zastanawia mnie ta roznica w cenie.

  Dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

 • Ewelina
  Odpowiedz

  Wykupiłam wizy ale nie wpisałam nr seri tylko sam numer paszportu.
  Nie bedzie z tym problem ?
  Czy ktoś z państwa podróżowałam z takim błędem w wizie ??
  Powinnam zaryzykować i podróżować z taka wiza ??

  • Odpowiedz

   W najgorszym wypadku kupi się drugą na lotnisku w Turcji.

   • Ewelina
    Odpowiedz

    Ceny za wizy na lotnisku sa takie same jak przez internet ??
    Czytałam na jakies stronie ze wiza kosztuje 30€ …
    W ogóle jest nadal taka możliwość wykupienia na lotnisku ??
    Moj pierwszy wyjazd do Turcjii i strasznie sie stresuje ze cos bedzie nie tak.

    • tello
     Odpowiedz

     Hej, w ostatnią niedzielę byłam w Turcji z wizą bez nr serii, też pytałam się na tej stronie czy nie będzie z tym problemu i nie było 😉 Celnik bierze paszport i wizę, skanuje paszport, patrzy na właściciela i rzuca okiem na wizę, oddaje ją, podbija paszport 😉 Mam nadzieję że jest tak za każdym razem, wychodzi na to że wizy tureckie to tylko kwestia kasy, ważne żebyś miała wykupioną :)

   • Kasia
    Odpowiedz

    Panie Tomku, wypełniłam wniosek wizowy online i zapłaciłam za niego kartą – wszystko poszło b. sprawnie. Ale po wydrukowaniu wizy zorientowałam się, że zrobiłam „czeski” błąd w dacie ważności paszportu. Czy należy wykupić drugą wizę, czy zaryzykować? Ludzie piszą, że to tylko formalność – ale obawa jest.

    • Odpowiedz

     To fakt, z relacji osób, które zrobiły jakiekolwiek błędy na aplikacji wizowej wynika, że nikt z tego powodu nie miał problemów na granicy.

     100 procentowej pewności jednak nigdy nie ma.

 • kasia
  Odpowiedz

  Witam,
  Płatność kartą debetowa/wirtualną ING.
  Bez żadnego problemu, koszt 62 zł.
  E-mail z e-wiza po krótkiej chwili w spamie na wp.pl.
  Szybko, sprawnie, polecam.

 • Kuba
  Odpowiedz

  Panie Tomku. Obydwoje z żoną mamy paszporty polskie ale nasze dziecko posiada paszport irlandzki. Czy jest to jakiś problem przy zakupie e-wiz?

 • tello
  Odpowiedz

  Hej 😉 Mam pytanie: nie wpisałam serii paszportu tylko sam numer i teraz się zastanawiam bo jeśli będą sprawdzać na „sztuki” to spoko, ale jeśli będą mi skanować paszport to czy wiza podana bez serii jest systemowo przypisana do mojego paszportu ? żeby nie okazało się że zeskanują mi paszport a tam nie ma wizy, albo druga sytuacja że jeśli teraz dokupię drugą- będę mieć dwie „na koncie”….

 • akser
  Odpowiedz

  Witam, byłem dopiero co. Mieliśmy wizy kupione przez internet dla 4 osób, z tym, że w jednej był błąd: w polu nazwisko wpisane było imię, a w polu imię – nazwisko. Zauważyłem błąd w Polsce ale stwierdziłem, że jeśli się przyczepią, kupię na lotnisku raz jeszcze. Wydrukowanych wiz nikt od nas nie chciał i przeszliśmy kontrolę bez problemu :)

 • sylwia
  Odpowiedz

  Mam problem po wypełnieniu formularza no zdarzył się błąd, zamiast dwóch imion podałam jedno, nie wiem czy będzie miało to znaczenie, ale gdy doszłam do wpisywania danych z karty i zatwierdzeniu, wyskakuje na czerwono error i nie wiem co dalej robić od nich numer r…przyszedł na spam kasy nie pobrało wizy nie ma.

 • adi
  Odpowiedz

  Ja dzis wykupywalem 2 wizy.. wpisalem polskie znaki czyli ż i ą, widnieja one na wizie nie bylo zadnych problemow i wszystko ok sciaglo mi skonta cos kolo 61 zl od jednej wizy pozdrawiam

 • lukas
  Odpowiedz

  Czy wpisując Ą lub Ł popełniam błąd wypełniając formularz, czy one mogą być uznane za znaki szczególne ???

  • Odpowiedz

   Nie istotne, jeśli wpiszesz Ł czy Ą, formularz po prostu wyświetli ci błąd i wiza nie przejdzie. Nie używamy polskich liter.

 • sen
  Odpowiedz

  Panie Tomku, w srode w nocy aplikowalam o 4 wizy jednak nie przeszla mi platnosc karta kredytowa milenium. W czwartek w ciagu dnia oplacilam je ponownie inna karta tym razem zwykla debetowa ing- pojawila sie blokada tych czterech robionych osobno dla kazdego transakcji jednak wisy przyszy tylko 3. Minela doba a ja mam 3 wizy aplacilam i aplikowalam o 4 wizy.
  Jest jakas mozliwosc reklamacji??
  pozdrawiam Magda

  • Odpowiedz

   Możliwość jest, jest na stronie formularz kontaktu, w którym można opisać zaistniałą sytuację. Z tego co czytałem w komentarzach innych – odpowiadają na wiadomości wysłane za pomocą tego formularza.

 • Anna
  Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za informacje od Pana. Postępowałam według Pańskich instrukcji i bez problemów zakupiłam 4 wizy (dla całej rodziny). Płaciłam debetówką Visa (mBank), ale wcześniej odblokowałam sobie płatności internetowe.
  Pozdrawiam.

 • Bożena
  Odpowiedz

  Z tego co widzę wszystkie koszty pokrywa odbiorca przelewu, ja zapłacę za przewalutowanie.
  Czyli zakupując wizę od razu jest w formularzu opcja, że wszystkie koszty pokrywa odbiorca przelewu?

 • Odpowiedz

  Witam
  podczas zakupu wizy on line zle wpisalem date urodzi dziecka zamiast 2002 wpislalem 2012,czy trzeba to zmienic czy sie ktos uczepi tego bledu .zgory dziekuje z odp.

 • Magda
  Odpowiedz

  Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie wizy. Mianowicie czy mogę wykupić nową wizę jeżeli stara jest jeszcze ważna? W lutym kupilam stara wizę i bylam w turcji jedynie na tydzien. Teraz planuje jechac na dwa miesiace dokladnie w lipcu jednak termin (czyli te 180 dni) konczą się w sierpniu (miesiąc przed moim wyjazdem – planuję zostac do września). Zaznaczam, że nie wykorzystalam tych 90 przyslugujacych dni. jedynie koncza mi się te 180 po których wiza staje się nieważna. Bylabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

 • Grzegorz
  Odpowiedz

  mażna zapłacić zwykłą kartą do bankomatu?? Jest opcja przelewu bankowego?

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Wszyscy piszą, że nawet nie sprawdzają itd… A mi się wydaję, że jak skanują paszport to po numerze im wychodzi czy wiza jest, czy jej nie ma. Wydruk jest do sprawdzenia w razie jakiegoś błędu. Dlatego tak duży nacisk w formularzu kładziony jest na numer (ma być bez spacji). Jest tak dlatego, że w polu paszportu które jest skanowane jest właśnie numer paszportu bez spacji np.: AZ0234568…<<<<<<<<<<<<01 Także liczy się "zerojedynkowo" – numer paszportu ma wizę lub jej nie ma. Wszystko odbywa się elektronicznie, jest to najszybszy sposób sprawdzenia posiadania wizy przez tureckich pograniczników.

 • kris
  Odpowiedz

  witam właśnie kupiłem 3 wizy nie było z tym żadnego , pomyliłem się w nawnisku zamiast ą wpisałem a ale mysle ze będzie ok wizy kupiłem z wczesniejsza data niż mam wylot w razie przełożenia przez biuro podróży ale wiza jest wazna 90 dni także jest ok

 • magda
  Odpowiedz

  Witajcie
  Mam problem ponieważ wykonuje wszystko zgodnie z instrukcjami i nie otrzymuje maila zwrotnego zeby dokonac platnosci ….wypelnialam arkusz juz trzy razy i dalej to samo!!!!
  Czy ktoś mial taki problem …prosze o pomoc!!!

  • ~shaman~
   Odpowiedz

   Mam ten sam problem. Nie doczekałem się maila zwrotnego :( Nie wiem, co dalej robić, a wylot za kilka dni…

 • kruszyna
  Odpowiedz

  Witam wczoraj bezproblemowo zakupiłam online 2 wizy płatnosci niby tez przeszła pomyslnie ale do tej pory nie obciązyli mi konta jak mogę sprawdzić czy prawidłowo dokonałam płatnosci za wizę w sensie czy napewno za nią zapłaciłam? bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam

 • magma83
  Odpowiedz

  Witam, potwierdzam wcześniejsze maile, że nikt tych wiz nie sprawdza (sama jechałam z błędną wizą męża), byłam świadkiem, że nawet ktoś nie miał wizy i go puścili bo była taka kolejka do odprawy. Wszystko przebiega sprawniej niż w poprzednim roku.
  Pozdrawiam

 • Grzesiek
  Odpowiedz

  Faktycznie, nie wiem skąd się biorą kłopoty ludzi, ale kupno tej wizy online to bardzo duże ułatwienie i zero problemów. Ja dla 1 osoby wypełniałem to wszystko ok 1-2 min. I nie przychodziło mi na spam tylko normalnie na skrzynkę (może coś poprawili). Karta kredytowa Visa. Nie wiem skąd też problemy co pisali niektórzy z zabezpieczeniem Secure, przekierowuje później na stronę banku i tyle. Pozdrawiam

 • wiola
  Odpowiedz

  We wniosku podałam tylko pierwsze imię, w paczporcie są dwa, czy będzie to problem?

 • Marzena
  Odpowiedz

  Panie Tomku,
  wylatuję o Turcji 09.09 i wracam 16.09
  Prosze o informację, kiedy powinnam wykupić wizę. Czy już teraz mogę czy jest na to za wcześnie? Nie chciałabym żeby straciła ważność…

  Będę wdzięczna za informację
  Pozrawiam

  • Odpowiedz

   Nie ma to żadnego znaczenia kiedy będzie kupiona wiza, gdyż i tak w drugim kroku podaje się planowaną datę przyjazdu. Ja jednak takie rzeczy wolę zostawiać na ostatnią chwilę – do września trochę czasu, w w międzyczasie może się np. zdarzyć (czego oczywiście nie życzę), że wyjazd anulujecie. Wtedy przepadnie również zapłata za kupione wizy.

 • Odpowiedz

  Witam, czy mógłbym zobaczyć taką przykładową wizę jak ona wygląda po wydrukowaniu?

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  2 tyg temu lecielismy do Turcji z błędem na wizie (zła data urodzenia). Zaryzykowaliśmy i pojechaliśmy z błędną wizą.
  Potwierdzam wcześniejsze informacje – faktycznie na wizy nikt nie patrzy. Sprawdzają tylko paszporty, wizy leżały na ladzie i nikt nawet na nie nie spojrzał (były nas 4 osoby nikt nie przeliczył). W razie czego nieopodal stoją automaty gdzie ewentualną wize mozna wykupić.

 • Gosia
  Odpowiedz

  Panie Tomku, mieszkam aktualnie za granica, lecz lece do Turcji z polskiego biura podrozy, gdzie podawany byl moj polski adres.Ktory adres zamieszkania powinnam podac przy wypelnianiu formularza do visy? czy to ma jakies znaczenie?

 • Pani KR
  Odpowiedz

  musisz sprawdzić w spamie, niemozliwe że nic nie przychodzi. A co do problemów z drukarką – trzeba sprawdzić jaka jest ustawiona domyśla lub czy wogóle podłączona…nie za bardzo rozumiem jak drukarka nie chce drukować…

 • Odpowiedz

  to żle się wysłowiłam wypełniam wniosek i nie mam żadnej wiadomości na maila?

 • Odpowiedz

  Od tygodnia wysyłam prośbę o vise i żadnej odpowiedzi na pocztę nie dostaję, coraz bardziej się denerwuję, bo zaraz mam wyjazd, a visy jak nie ma tak nie ma. Wydaje mi się, że wszystko poprawnie wypełniam, bo wstępnie mi zatwierdza, a dalej na pocztę c nie przychodzi. Czy umiecie mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje? I co mogę poprawić żeby osiągnąć cel.

 • Odpowiedz

  Witam, dostałem wizę, załadowałem ja na kompa, ale nie mogę jej wydrukować, po naciśnięciu „drukować”nic się dzieje. Sprawdzałem drukarkę i jest w porządku, może ktoś mi pomoc?

 • Axor
  Odpowiedz

  Witam
  Trzy wizy , płatność kartą wirtualną ING .
  Bez żadnego problemu , koszt ok 62 zł
  E-maile po kilkunastu sekundach.
  Pozdr

 • ALLL
  Odpowiedz

  Witam.
  W tym pierwszym mailu od nich na bank jest wiza. Wejdź i naciśnij Approv i potem dalej.
  Pozdro.

 • Anna
  Odpowiedz

  Mam pytanie lecimy 14 czerwca. Jak długo muszę czekać na realizację zamówienia? Zostało mi 4 dni. Zdażę czy nie?

 • juta
  Odpowiedz

  Bardzo proszę o odpowiedź co zrobić jak wypisałem formularz e vizy Tureckiej zapłaciłem kartą kredytową jak trzeba a wizy na maila nie dostałem i jadąc do Turcji na wakacje musiałem drugi raz wykupić na lotnisku jak reklamować aby odzyskać pieniądze za wizę. Janusz.

  • Odpowiedz

   Wiza przychodzi na wcześniej zweryfikowanego maila, więc jeśli potwierdziłeś adres email, ciężko o to, by wiza nie dotarła na twój adres email.

   Mało tego, po dokonaniu płatności, masz od razu wygenerowany odnośnik do wizy, bez konieczności drukowania jej z maila. Myślę, że nawet nie ma co się bawić w jakiekolwiek reklamacje.

   • juta
    Odpowiedz

    A jednak na pewno wiza nie dotarła na maila,a co do wygenerowanego odnośnika do wizy nie wiem gdzie go szukać jeżeli możesz prościej to napisz o co chodzi z tym wygenerowanym odnośnikiem do wizy bez konieczności drukowania jej z maila. Płaciłem kartą kredytową banku śląskiego.

 • Paweł
  Odpowiedz

  Witam. Pomyliłem się i wpisałem w rubryce imiona nazwisko a w nazwisku imiona. Czy taki „czeski błąd” kwlifikuje wizę jako nieważną?

 • Olga
  Odpowiedz

  Ja kupiłam wczoraj dwie wizy i wszystko poszło gładko. No prawie, bo popełniałam błąd w swoim! nazwisku…. Jednej litery zabrakło…. Ale to nic, mam nadzieję, że nikt nie zauważy 😉 Lecę 10-czerwca i oczywiście po powrocie zdam relację 😀

 • Robson
  Odpowiedz

  Właśnie zakupiłem dwie wizy przez internet według opisu powyżej. Nie było żadnych problemów. E-mail z potwierdzeniem przyszedł na pocztę tylko że w spamie. Mam pocztę na portalu o2 i potwierdzenie było w zakładce inne. Płatności dokonałem kartą visa elektron wydaną przez deutsche bank polska.Jest to karta nie kredytowa ale debetowa którą płacę za codzienne zakupy w sklepie i nie było problemu. Myślę że tak jak któś pisał powyżej zależy od banku czy karta debetowa ma możliwość płatności w sieci. Ja wcześniej zadzwoniłem na infolinie deutsche bank i zostałem poinformowany że moja karta bedetowa ma taką możliwość i można nią płacić w sieci (poza stronami związanymi z hazardem i grami – w takim wypadku płatność nie przejdzie). jak najbardziej polecam stronę z wizą elektroniczną wszystkim. Dodam tylko ze moje konto zostało obciążone kwotą około 60,90zł po dokonaniu transakcji więc przelicznik całkiem spoko. Oczywiście kwota zależy od aktualnego kursu w banku. U mnie całkiem dobrze wyszło;-)

 • Arek
  Odpowiedz

  Płaciłem kartą debetową banku millenium również żadnych problemów nie było wizę kupowałem dla 4 osób cała operacja trwała ok 20 min (na 4 osoby)

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Pytanie do pani Edyty:
  Płaciła Pani przez ipko- proszę o informację co po kolei Pani robiła- nie ukrywam robię to po raz pierwszy i mam z tym problem.
  Proszę o szczegółową podpowiedź.

  • Edyta
   Odpowiedz

   ojej, spróbuję streścić 😉 Sprawa pierwsza oczywiście wypełnienie prawidłowo formularza zgłoszeniowego, najlepiej bez polskich znaków. Jeżeli formularz został pomyślnie wypełniony, dostanie Pan na maila potwierdzenie wraz z nr referencyjnym, na pewno wiadomość wyląduje w spamie: E-mail address verification message REF… i tu nr referencyjny, klika Pan w „Approve” i przekierowywuje do strony z płatnością, gdzie trzeba będzie uzupełnić dane karty, jak nr karty, składający się z 16 cyfer (bez żadnych spacji itp), później podaje Pan nr cvv czyli nr 3 cyfrowy, który jest na odwrotnej stronie karty na białym pasku,potwierdza Pan „make payment” i to wszystko :) Ja sama byłam zszokowana, że udało mi się zapłacić zwykłą kartą debetową bez jakiejkolwiek interwencji ze strony banku dot. odblokowania możliwości płatnością w walutach obcych :) Jeżeli nie wystąpią problemy z płatnością i weryfikacją karty… powinien Pan za chwilkę na maila otrzymać info, że płatność została dokonana i visa jest do pobrania klika Pan „pobierz” i to wszystko. Mam nadzieję, że za bardzo nie namąciłam i chociaż trochę pomogłam.

 • Pani KR
  Odpowiedz

  To ciekawe, że nie ma odezwu. U mnie wszystko poszło bez problemu i błyskawicznie.

 • Damian
  Odpowiedz

  Niestety, do dzisiaj klapa piszę wniosek od kilku dni o różnych porach i nic, brak odzewu.

 • Edyta
  Odpowiedz

  Płaciłam zwykłą kartą debetową visa pkobp, wszystko bezproblemowo. Cała operacja trwała wraz z wypełnieniem formularza ok 5 minut 😉

 • Pani KR
  Odpowiedz

  Kupiłam!!!! He he okazało się że jeśli macie kartę Visa Elektron w PKO BP i macie włączoną usługę 3d secure to taki właśnie komunikat wyskoczy: „nieprawidłowe dane wejściowe od sprzedawcy”. Na infolinii powiedzieli że trzeba to wyłączyć (przez internet się da) i wtedy przechodzi bez najmniejszego problemu. Od razu dostałam wize nic mnie nie przekierowywało. Jutro kupię drugą i z problem z głowy. Rzeczywiście jest to banalnie proste i mega mega szybkie.

  • Andrzej
   Odpowiedz

   Pytanie do Pani KR
   Jakie poniosła Pani dodatkowe koszty?

   • Pani KR
    Odpowiedz

    Nie ma dodatkowych kosztów – 20 USD przeliczane jest po kursie aktualnym PKO BP. Obie płatności nie przekroczyły 63zł

    • Andrzej
     Odpowiedz

     Pytanie do Pani KR
     Posiadam tylko kartę płatniczą Visa wydaną przez PKO BP.
     Czy płatności dokonała Pani kartą kredytową?

 • Pani KR
  Odpowiedz

  Witam U mnie też kicha – w momencie przekierowania mnie na stronę banku – pisze na niej że: „nieprawidłowe dane wejściowe od sprzedawcy” co to jest?????

 • Damian
  Odpowiedz

  Właśnie wysłałem wniosek. Czekam od ok. 40min i nic. Spam czysty.

 • Arek
  Odpowiedz

  Witam wszystkich właśnie rozmawiałem ze znajoma która wróciła z Turcji to popytałem trochę o jej wizę i tak kupiła bezproblemowo przez e-visa, a na miejscu nie było żadnych problemów, w wizę nawet nie spojrzeli wystarczy że była wychodzi na to że idą na sztuke.

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Mam problem. Zamówiłem 3 wizy przyszło na email potwierdzenie ale nie mogę dokonać płatności kartą BPH ( wczesniej juz nia płaciłem na innych zagranicznych stronach i było ok) czy to wina tej strony bo zaczynam sie denerwowac???

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Czy na granicy są punkty takie jak były wcześniej, w których wizę można kupić płacąc tylko gotówką?

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  lecimy z błędem na wizie, a po powrocie zdamy relacje

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  czy ktos juz przekraczal granice z wiza zrobiona online? Jak wyglada weryfikacja – tj kto i jak sprawdza zgodnosc wizy z paszportem – straz graniczna manualnie czy komputerowo? Zrobilam drobny blad w dacie urodzenia i zastanawiam sie czy ryzykowac czy od razu wykupic nowa wize.

 • Ernest
  Odpowiedz

  Po potwierdzeniu danych w fazie końcowej wyskakuje mi taki oto komunikat: Sorry
  Invalid input. Please check the information below.
  Passport Number: -> Dodam, że numer paszportu został prawidłowo podany! Ktoś zna rozwiązanie zagadki?

  • Agnieszka
   Odpowiedz

   prawdopodobnie uzyles niedozwolonego znaku (nie koniecznie w numerze paszportu) Moze chodzic np. o myslnik w kodzie pocztowym. Powodzenia.

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Mam tylko kartę debetową Visa wydaną przez PKO BP.
  Czy bez problemu dokonam płatności tą kartą i jakie będą łączne koszty?
  Czy na granicy można kupić wizę dokonując płatności gotówką w EURO lub USD.
  Proszę o szczegółową odpowiedź.

  • Odpowiedz

   Koszty są takie, że transakcje bank przeliczy po swoim aktualnym kursie. Nie powinno ściągnąć więcej jak ok. 63 zł. To, czy masz odblokowaną możliwość płatności kartą debetową w Euro czy Dolarach, musisz ustalić ze swoim bankiem.

   Na granicy istnieje możliwość kupienia wizy, ale jest ona o 10 euro droższa niż kupowana przez internet. Nawet przy dwóch osobach robi to już różnicę 80 zł…

   • Andrzej
    Odpowiedz

    Odpowiedz mi na jeszcze jedno pytanie:
    Jak kupuje się wizę w Turcji: trzeba wypełniać jakiś wniosek wizowy czy tak jak było wcześniej bez żadnych wniosków płacę za wizę gotówką w punkcie sprzedaży na lotnisku.

  • Andrzej
   Odpowiedz

   Proszę o odpowiedź na powyższe pytanie.

 • Patico
  Odpowiedz

  Po potwierdzeniu danych w fazie końcowej wyskakuje mi taki oto komunikat: Sorry
  Invalid input. Please check the information below.
  Passport Number: -> Dodam, że numer paszportu został prawidłowo podany! Ktoś zna rozwiązanie zagadki?

 • Małgoska
  Odpowiedz

  Wypełniając dane do wizy zrobiłam błąd w dacie ważności paszportu (wydłużyłam ważność o 9 dni). Czy to może stanowić problem?

 • zep
  Odpowiedz

  Do Magdy.
  Maile przychodzą do spamu.
  pozdro.

 • magma83
  Odpowiedz

  Hej forumowicze, którzy byli już w Turcji z zakupioną wizą przez internet napiszcie swoje wrażenia czy celnicy sprawdzali na lotnisku wszystkie dane z wizy??

  • ania
   Odpowiedz

   sztuka się liczy, najwazniejsze, ze ja ze soba masz. Nikt nie przywiazuje wiekszej uwagi do danych na wizie 😉

   • magma83
    Odpowiedz

    No to dobrze, ponieważ odpisali mi na maila z helpdesku, że jeżeli jest błąd w danych na wizie to jest nieważna i należy ponownie nabyć wizę.
    Nic za 2,5 tyg. jedziemy w ciemno – najwyżej zakupię na lotnisku ponownie. Liczę, że nie będą na to zwracać uwagi jak samolot wygłodniałych słońca turystów przyleci by zostawić nich kasę.

 • cucumba
  Odpowiedz

  Dzisiaj wypełniliśmy formularze wizowe i wizy przyszły na maila w ciągu kilku sekund po zapłacie. Płaciliśmy kartą debetową Visa z ING – wcześniej jednak w banku ustaliliśmy tzw. limit dzienny do transakcji na odległość (w standardzie jest ustalony na 0zł) Użyliśmy polskich znaków – tak jak w paszporcie.

 • Magda
  Odpowiedz

  Witam,
  Po wypełnieniu formularza pojawia się biała plansza z moimi danymi oraz z napisem na dole:Once you verify, it will not be possible to make any changes. Please note that if you do not respond to the confirmation e-mail within 1 hour, your application will be cancelled.

  Ale na mail nic nie dostałam żeby dokonać płatność..?
  A wypełniłam poprawnie…

 • Marcin
  Odpowiedz

  Witam dzisiaj od rana próbowałem dokonać zakupu wizy przez strone internetową lecz żadnego maila, nie otrzymałem na swoje konto aby dokonać przelewu NIE wiem dlaczego chciałem się skontaktować telefonicznie z ambasadą turecka w PL ale jest to nie możliwe nikt tam nie odbiera telefonu Z tego co zrozumiałem to zostało mi jedynie zakupienie wizy na lotnisku ??? Pozdrawiam

 • Marko
  Odpowiedz

  Witam mam pytanie wylatuje do Turcji 1.06 zakupiłem wizy od 29.05 zabezpieczyłem sie w razie wczesniejszego wylotu itp mysle że to nie bedzie żaden problem skoro wizy sa 90 dniowe

 • SYLWIA
  Odpowiedz

  Panie Tomku proszę mi powiedzieć długo się czeka po wpłacie aż oni przesla wizę do wydruku na maila bo dziś wyjeżdżam i boję się,że będę musiała zapłacić jeszcze raz na miejscu,Sylwia

  • Odpowiedz

   Wiza nie tylko przychodzi na maila, ale natychmiast po dokonaniu płatności możną ją pobrać bezpośrednio z evisa.gov.pl.

   • pitermaxx
    Odpowiedz

    Witam.
    Właśnie dokonałem zakupu wizy, wszystko dobrze, płatność poszła tylko wiza nie dotarła na maila, co zrobić w tej sytuacji , można ją ściągnąć w inny sposób?

 • Rafał
  Odpowiedz

  Witam,
  Mam problem. Zaakceptowałem maila i przeszedłem do płatności. Wpisałem poprawnie wszystkie dane i… wyskoczył komunikat: Niestety
  błąd podczas przetwarzania płatności. Proszę kliknąć na poniższy przycisk, aby spróbować ponownie. Próbowałem i nic. Mam kartę MasterCard Debit wyrobioną do konta walutowego/waluta $ w Aliorze/kantor walutowy. na koncie 40$. Proszę o pomoc, poradę.

  • Gośka
   Odpowiedz

   Mam ten sam problem, wszystko ok do momentu zapłaty :-(. Odczekam 48 godzin i wtedy spróbuję całą procedurę jeszcze raz-może się uda. Bo piszą , że : „Please note that if you do not respond to this confirmation e-mail within 1 hour, your application will be cancelled. Likewise, if your e-Visa application is not completed within 48 hours, it will be deleted from the system. In these cases, you will need to create a new application.”-Należy pamiętać, że jeśli nie reaguje na to potwierdzenia e-mail w ciągu 1 godziny, aplikacja zostanie anulowana. Podobnie, jeśli aplikacja e-wiza nie zostanie zakończone w ciągu 48 godzin, zostanie usunięta z systemu. W takich przypadkach trzeba będzie utworzyć nową aplikację. Pozdrawiam

 • Gośka
  Odpowiedz

  Witam! Mam problem-kupiłam 3 wizy, płacąc kartą debetową i wszystko było ok, szybko i sprawnie. Przy zakupie czwartej pojawił się problem z płatnością : „An error was encountered while processing your payment. Please click on the button below to try again „- próbowałam parę razy i nadal nie przechodzi płatność :-(. Zaznaczam że nie mam limitu na karcie. Może ktoś wie co może być przyczyną i czy mam zacząć dla 4-tej osoby cały proces jeszcze raz ? Pozdrawiam

 • ANIA
  Odpowiedz

  wszystko super do momentu płatności kartą. Czy ktoś miał problemy z Visa w ING?
  Czy jest możliwe, że za którym razem przejdzie?

 • Tomasz M
  Odpowiedz

  Witam,
  Czy ktoś zamawiał dla większej liczby osób e-visa, Opłata za transakcje jest tylko jedna.
  Może ktoś płacił z mBanku jaki to koszt

 • ania
  Odpowiedz

  turcy wcale nie zwracaja na ta wize uwagi. sztuka sie liczy.
  kolega zakupil i zle podal date wyjazdu ( dzien wczesniej), wystraszyl sie kupil drugi raz juz z poprawna data. na miejscu specjalnie pokazał ze zła data, przeszedł normalnie :)
  wiec nie ma sie co spinac.. dla nich najwazniejsza jest sztuka i kasa 😛

  • Mirek
   Odpowiedz

   Witam.

   Wszystko poszło sprawnie, do momentu płatności…
   Z kartą wszystko jest ok a ciągle wyskakuje błąd.
   Co mam zrobić??
   Czy może mi pobrać opłate mimo wystąpienią błędu??
   Czy może mi pobrać opłatę kilka razy??

   Pozdrawiam

   • Rafał
    Odpowiedz

    Mam ten sam problem. Jeśli znajdziesz rozwiązanie, podziel się. Ja mam kartę MasterCard Debit do konta walutowego w $ a na koncie 40$

    • Gośka
     Odpowiedz

     Mam ten sam problem, wszystko ok do momentu zapłaty :-(. Odczekam 48 godzin i wtedy spróbuję całą procedurę jeszcze raz-może się uda. Bo piszą , że : „Please note that if you do not respond to this confirmation e-mail within 1 hour, your application will be cancelled. Likewise, if your e-Visa application is not completed within 48 hours, it will be deleted from the system. In these cases, you will need to create a new application.”- „Należy pamiętać, że jeśli nie reaguje na to potwierdzenia e-mail w ciągu 1 godziny, aplikacja zostanie anulowana. Podobnie, jeśli aplikacja e-wiza nie zostanie zakończone w ciągu 48 godzin, zostanie usunięta z systemu. W takich przypadkach trzeba będzie utworzyć nową aplikację „. Wnioskuję, że z racji tego że nie przeszła mi płatność to aplikacja nie została ukończona i zostanie usunięta. Pozdrawiam

 • magma83
  Odpowiedz

  Popełniłam błąd w dacie urodzenia męża – wpisałam inny dzień. Skorzystałam z formularza kontaktowego – myślicie, że zmienia datę. Proszę o informacje.

  • Odpowiedz

   Z tego co większość osób pisze, raczej nie ma co liczyć na odpowiedź.
   Domyślam się, że są zasypywani tego typu mailami.

 • kasia
  Odpowiedz

  Witam,
  Złożyłam wniosek o VISĘ, otrzymałam potwierdzenie mailowe i dokonałam płatności za pomocą karty kredytowej.
  Zauważyłam, że w jednym miejscu powinnam poprawić datę bieżącą i wpisać datę przylotu do Turcji – tego nie zrobiłam. Data mojego urlopu zaczyna się za miesiąc tj. 07.06.2014, a na wizie widnieje data (chyba ważności) 11.05.2014 – 06.11.2014. Czy będzie to miało jakieś znaczenie dla Władz Tureckich przy wjeździe do ich kraju?
  KASIA

 • Kuba
  Odpowiedz

  system działa bardzo szybko, tylko mam jedno pytanko – jeśli pod adres wpisałem POLSKA – to będzie traktowane jako błąd, czy wszystko ok?

  płaciłem kartą debetową – nawet nie wiedziałem, że mam taką możliwość – ale kase pobrało i wiza na mailu :)

 • Marko
  Odpowiedz

  Witam mam pytanie czy można zmienić gdzieś opcje płacenia chcę zapłacić w Euro a nie widze opcji a druga sprawa wylatuje 1.06 jesli sobie dam date przlotu np 10 dni wcześniej nie bedzie kłopotu ?

 • anais
  Odpowiedz

  Witam , na e-wizie podałam złe miasto urodzenia . Korzystałam z formularza kontaktowego ale nikt mi nie odpisał. Pod nr tel podanym na stronie nie mówią po angielsku. Czy ktoś z państwa przekraczał granice z wiza z błędem ??

  • justyska
   Odpowiedz

   Odpisał ktoś pani z formularza kontaktowego. My mamy wylot za 3 tyg i też zle wpisałam zle date

 • Rychu
  Odpowiedz

  Kupiłem wizę ważną od 08.05.2014 a prawdopodobnie lecę 11.05, zrobiłem tak w razie gdyby mi przesunęli lot, wiza będzie ważna, nie będą wymyślać, że wpisałem wcześniejszą datę?

 • Marek
  Odpowiedz

  cześć, ja takze zapomnialem wpisac drugie imie do wizy, moze juz ktos wie jak na granicy Turcy traktuja te wizy i czy mam drugi raz wydawac 20 USD, zeby dopisac drugie imie ? wylatuje w sobote rano , prosze o info…

  • marek
   Odpowiedz

   własnie wrocilem z Turcji, w ogóle nie patrzyli na wize, wsadzilem do paszportu więc ją odłozył i ogladal paszport do wizy nie zajrzał

 • Piotr
  Odpowiedz

  Witam. Mam pytanie odnośnie kosztów. Lecimy turystycznie wiec interesuje nas wiza turystyczna 90 dniowa i teraz czy zamykamy sie w kwocie ok 100 zł na osobe (przeliczajac te 20 e) czy doliczane sa jakies dodatkowe koszty typu przelew itd ? jezeli tak to jakie to sa kwoty ? ile wynosi całkowity koszt wizy dla jednej osoby? z góry dziekuje za pomoc

  • Odpowiedz

   Zamykacie się w kwocie 100zł / osoba kupując wizę przez internet. Koszt wizy to jedyny koszt, gdyż wszystkie ew. prowizje za płatność kartą płaci właściciel serwisu. Oczywiście kwota w dolarach czy euro z karty kredytowej zostanie ci ściągnięta po aktualnym, bankowym kursie z danego dnia.

 • Anna
  Odpowiedz

  Panie Tomku,proszę powiedzieć,czy jeśli na wizie podało się jedno imię a w paszporcie ma się dwa to czy będzie problem na lotnisku w Turcji? z góry dziękuję za odpowiedź

  • Odpowiedz

   Na wniosku napisane jest Name(s), czyli jeśli są dwa, podajemy dwa. Kwestia tylko tego, na ile Turcy zwracają na to uwagę, bo czy tak naprawdę ma to większe znaczenie…?

 • Java
  Odpowiedz

  Witam. Czy jeśli mam numer paszportu a nie mam napisanej serii to wpuszczą mnie do Turcji?

 • Asia
  Odpowiedz

  Jutro lecimy do Turcji. Niestety na wizie zakupionej przez stronę nie ma podanych u 2 osób serii paszportu, tylko numer. czy to oznacza problemy?
  Bardzo proszę o pilna odpowiedz
  Asia i Adam

  • Odpowiedz

   Nie wiem jak Turcy interpretują przepisy dotyczące numeru paszportu i czy ktokolwiek zwraca na to większą uwagę. Gdybym miał zrobioną wizę bez serii zaryzykowałbym i poleciał z taką wizą jaką macie.

  • Ewelina
   Odpowiedz

   I co udało sie z ta wiza ??
   Mam taki sam problem …

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Wszystko gładko i bezproblemowo do drukowania. W miejscu tureckich opisów rubryk mam znaki zapytania. Czy nie będzie z tym problemu?

 • Grzegorz T
  Odpowiedz

  Cześć Tomku

  Mam problem z wpisaniem nr-u karty. W pierwszym polu pod kwotą 20 USD
  jest tylko jedno długie pole, w które wpisuję numer karty. Zarówno ostatnie trzy cyfry, bądź siedem cyfr, bądź też cały numer karty, a gdzie CVV wpisuję tylko trzy ostatnie cyfry i oczywiście ważność karty. Czy wpiszę: 3 cyfry, czy inaczej, to zawsze po przejściu do drugiego pola te z pierwszego pola same się usuwają i po: dokonaj płatności wyskakuje błąd, że muszę wypełnić wszystkie trzy pola. Co jest grane, co robię źle. Poydrowionka

  • Odpowiedz

   Cześć Grzegorz.

   Ciekawe. Wypełniasz numer karty w taki sposób, że do każdej rubryki wpisujesz po cztery cyfry? Cały numer powinien mieć 16 cyfr. Kolejny numer to kod zabezpieczający CVV. Nie spotkałem się z tym, żeby podczas wpisywania cokolwiek się usuwało.

   Spróbuj wprowadzić wszystko jeszcze raz.

 • perez
  Odpowiedz

  Wszystko luzik.
  Polskie litery ń ś przyjmuje bez oporu, adres wpisałem wg wzoru:
  Gdańska 23/14, 80350 Gdańsk
  i przyjęło.
  Wszystko działa błyskawicznie, mail przychodzi jako spam.

 • perez
  Odpowiedz

  Jak wpisać adres?
  ulica z numerem, kod pocztowy i miasto – wszystko bez spacji i myślnika w kodzie, a przecinek między ulicą a kodem?
  Tak byłoby ok?

  Gdańska23/14,80-350Gdańsk

  czy

  Gdańska23/14 80350 Gdańsk

  można wpisywać ń, czy trzeba n ?

 • seba
  Odpowiedz

  witam mam pytanie co to moze znaczyc przed platnoscia wyswielta mi komunikat ze „nieprawidłowe dane wejsciowe od sprzedawcy”????dziekuje za odpowiedz

 • Piotr
  Odpowiedz

  Wyłączyłem antywirusa, wpisałem serię i nr paszportu bez spacji i poszło. „Your application has been successfully completed.” Niestety nie dostałem maila :(

 • Santiago
  Odpowiedz

  Jeszcze jedno pytanie, czy na lotnisku nadal można zapłacić gotówką za wizę czy też tylko obowiązują tam karty?

  • Odpowiedz

   Teoretycznie tylko automaty bezobsługowe, ale nie zdziwię się, jeśli będzie tam ktoś u kogo będzie można kupić w okienku.

   Po weekendzie majowym więcej się wyjaśni – wrócą osoby, które pojechały tam na jedne z pierwszych turnusów tego sezonu.

 • Piotr
  Odpowiedz

  Czy wpisując nr paszportu wpisujemy też serię, np. AE 1234567 ?

 • rado
  Odpowiedz

  Do Santiago. Z pewnością nie masz przyznanego limitu płatnością kartą do transakcji internetowych za granicą.
  Zrób to i po kłopocie. W ING można to zrobić prze internet online,a jak nie to w oddziale banku.
  Pozdrawiam.

 • Karina
  Odpowiedz

  Czy ten system płatniczy działa? próbuje od wczoraj.

 • Odpowiedz

  Udało się w ogóle komuś opłacić komuś wizę kartą debetową? Podczas wypełnianiu wniosku wyraźnie piszę na dole, że opłaty można dokonać kartami Visa i Mastercard, kredytowymi bądź debetowymi.

 • Santiago
  Odpowiedz

  Czy też może ktoś ma problem żeby wizę opłacić kartą debetową? Robię wszystko zgodnie z instrukcją, używam właśnie 3 karty, próbowałem zarówno Visa jak i MasterCard i cały czas mi na końcu wyskakuje, że wystąpił błąd i nie mogę zapłacić.

 • mamiroma4
  Odpowiedz

  Tak się złożyło, że nie zauważyłem i zamiast w dacie urodzenia wpisać august wpisałem (zaznaczyłem ) Jul i mimo, że już zapłaciłem to ten błąd kosztuje nowe 20 dolarów!!!!!!
  Uważajcie! Sprawdzajcie wszystko ! Po 100 razy ! Jeszcze w ten sezon można kupić visy na granicy ale to już koszt 30 dolarów, jednak wkrótce zostanie tylko elektroniczny system kupowania vis. Nie żale się tylko ostrzegam rodaków.

 • Zibi
  Odpowiedz

  Na mojej wizie nie ma nr paszportu i daty wazności od do. Jest tylko nazwisko i imię i adres. O co chodzi?

 • JARO
  Odpowiedz

  Bardzo proste ,polecam kupno vizy online

 • andrzej
  Odpowiedz

  jak się nie ma drukarki to normalnie można spisać wizę

 • Agata K.
  Odpowiedz

  Witam. Wystąpił problem z płatnością. Po wypełnieniu formularza płatności wyskoczyła mi pusta ramka. Bez żadnej informacji. Nie wiem czy płatność została dokonana (z konta jeszcze nie zeszło, ale to podobno może trwać kilka dni). Nie dostałam żadnego potwierdzenia mailem. Jak długo mam czekać na takiego maila? Czy jeśli nie pojawi się w ciągu 24 godz.tzn. że transakcja nie została zrealizowana i mogę jeszcze raz aplikować o wizę?

  • Odpowiedz

   Jeśli automatycznie nie pobrało pieniędzy z karty kredytowej, to raczej na 100 procent transakcja nie przeszła. Trzeba próbować jeszcze raz. Na wszelki wypadek poczekałbym ze trzy dni i zobaczył, czy w historii płatności karty nie zaksięgowała się transakcja.

 • Odpowiedz

  witam, mam pytanie. w lipcu wylatuje do turcji, dokladnie o 22 23 lipca, wiec przylot będzie 24lipca. jaka datę muszę wpisać do formularza e-viza? czy dzieci 10 miesięczne też muszą kupować e-vizę? dziękuję i pozdrawiam!!!

  • Odpowiedz

   Masz wykupiony przelot 23 lipca? Domyślam się, że na wieczór. A jak zmienią się godziny lotów?
   Najlepiej wpisać okres obowiązywania wizy od 23.07. W końcu są ważne na pół roku, więc domyślam się, że gdybyś wpisał 15.07 też nie byłoby problemu.

 • mex
  Odpowiedz

  mam pytanie czy bedzie duzy problem jak przy wypełnianiu wizy było wpisane jedno imie a w paszporcie sa dwa imiona?
  dziekuje za odpwoiedz

 • Adam
  Odpowiedz

  Witam,

  Mam taki problem, bo właśnie zajrzałem na wyciąg z karty kredytowej i kupowałem wizę po kolei dla 6 osób a ściągneło mi 7 razy, fakt raz mi się przeglądarka zawiesiła i pewnie wtedy, co mogę teraz zrobić ????:(

  • Odpowiedz

   Nie mam pojęcia, gdybym był na twoim miejscu korzystałbym z formularza kontaktowego i opisał cała sytuację – https://www.evisa.gov.tr/en/feedback/. Sam jestem ciekawy co na to operatorzy systemu.

   • margo
    Odpowiedz

    Panie Tomku nie wiem co robić zauważyłam błąd w wizie którą kupiłam rok urodzenia dziecka zamiast 2000 wpisałam omyłkowo 2010 nawet nie wiem jak to się stało.

    • Odpowiedz

     Również skorzystałbym z formularza kontaktowego dostępnego na stronie.
     Myślę, że w ich dobrej woli jest poprawienie daty urodzenia.

    • magma83
     Odpowiedz

     Czy ambasada poprawiła datę urodzenia na wizie? Mam ten sam problem. Pomyliłam dni zamiast 28 wpisałam 29. skontaktowałam się z nimi za pomocą formularza ale czy nie będzie konieczne wykupienie jeszcze raz wizy??

 • Wojtek
  Odpowiedz

  Witam,

  Pozwoliłem sobie napisać do Pana z pytaniem: W paszporcie mam dwa imiona, a wykupiłem już wizę na swoje pierwsze jedno imię, czy myśli Pan że może to być problem na granicy ??

  • Odpowiedz

   Nie wiem, nie wydaje mi się, aby Turcy przywiązywali większą wagę to tych wiz turystycznych i czepiali się takich szczegółów.

  • Gośka
   Odpowiedz

   Mam do Pana pytanie. Czy miał Pan problem na lotnisku z powodu wpisania w wizie jednego imienia zamiast dwóch?

 • mati
  Odpowiedz

  Ile Pan czekał na maila zwrotnego? albo inaczej ile czasu zajęła cała procedura, wypełnienia tego e-wniosku do momentu przyznania Panu wizy?

  Pozdrawiam

  • Odpowiedz

   Wszystko odbywa się automatem, więc nie ma czegoś takiego jak czekanie na wizę. Po wpisaniu danych z karty kredytowej i potwierdzeniu poprawnie dokonanej transakcji, wiza jest gotowa do wydrukowania.

   Mail potwierdzający przyszedł od razu, choć kilka osób tu pisało, że są z tym problemy. Nie wiem czy to wina ich serwerów (przeciążenie), czy maile wpadają np. do SPAMu. Przychodzą w końcu z tureckiej domeny 😉

 • Aga
  Odpowiedz

  Witam,

  Wypełniając formularz kilkakrotnie ” personal Information ” po kliknięciu „zatwierdz” wyswietla się czerwony error, o czym to może świadczyć?

 • dorota
  Odpowiedz

  Czy wiza jest ważna jeśli nie zrobiłam spacji w numerze paszportu?

 • Patrycja
  Odpowiedz

  Witam, w polu „imię” wpisałam pierwsze i drugie imię. Czy nie będzie z tym problemu?

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Czy tą wizę nosi się luzem w paszporcie, czy wkleja? Jaki ona ma format? Dostosowany do wielkości paszportu?

  • Odpowiedz

   Wizy elektronicznej nie wkleja się do paszportu. Dokument drukuje się na normalnej drukarce na kartce w formacie A4. Według instrukcji należy ją po prostu zabrać ze sobą. Dodatkowo system wystawia fakturę na osobę, na którą była wystawiana wiza. To bardziej dla nas jako potwierdzenie poprawnego uiszczenia opłaty.

  • jaco
   Odpowiedz

   Witam
   Do wstawiania stempli, wklejania wiz i innych adnotacji uprawnione są tylko odpowiednie urzędy i służby w kraju i za granicą.
   Ty jako osoba posługująca się dokumentem odpowiadasz za jego prawidłowy wygląd, czyli ma nie być zniszczony.
   Paszport jest własnością RP.

 • ania
  Odpowiedz

  czy na lotnisku mozna bedzie placic karta debetowa ?? czy tez tylko kredytowa ??
  ta aplikacja miała tylko rozwiązac problem ale chyba go tylko zwiekszy…

  • Odpowiedz

   Takich informacji ciężko się na razie doszukać. Biuro radcy ds turystyki tureckiej ambasady informuje, że będzie można płacić kartami debetowymi od 11 kwietnia, ale również od tej daty miała funkcjonować polska wersja serwisu evisa. Jak widać, nic się zmieniło, stąd podejrzewam, że dalej występują problemy z płatnościami debetówkami.

   • tomaszg
    Odpowiedz

    Próbowaliśmy dzisiaj z żona płacić kartą visa płatniczą-debetową i nie ma możliwości zapłaty za wizy, potwierdził również to bank ING 9odmowa zapłaty).

 • Dariusz O
  Odpowiedz

  WITAM,
  CHCĘ ZAPŁACIĆ W EUR, JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ ZMIANY WALUTY?

 • Arek
  Odpowiedz

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chcąc wykupić wizy dla 4 osobowej rodziny muszę to zrobić cztery razy , dla każdego z osobna ?

 • Aga
  Odpowiedz

  Wszystko ładnie pięknie, tylko płatność mi nie przechodzi!
  no i zonk :(
  Czy jest inna możliwość kupienia wizy?

  • Odpowiedz

   Na lotnisku, ale będzie drożej i również trzeba będzie płacić kartą. Być może używasz karty debetowej – możliwość płacenia miała być uruchomiona, podobnie jak polska wersja językowa. Póki co wersji PL nie ma.

  • dorota
   Odpowiedz

   Sprawdź czy twoją kartą można robić transakcje zagraniczne

 • ania
  Odpowiedz

  wniosek złożony wczoraj do teraz zadnego powiadomienia na skrzynke mailowa…. jaki jest czas oczekiwania ??
  skladac kolejna aplikacje ??

  • Odpowiedz

   Kiedy ostatnio składałem, mail w skrzynce był od razu. Załóż kolejną, tym samym upewnisz się, że dobrze był wpisany adres email. Poza tym na wszelki wypadek przejrzyj folder spam.

 • Magda
  Odpowiedz

  Czy można zapłacić kartą debetowa w euro?

 • Odpowiedz

  Nawet jeśli zrobisz to bez PL znaków, nie będzie najmniejszego problemu – tak zresztą jest na wszystkich voucherach czy biletach lotniczych. Nawet w polu adres, jeśli użyjesz chociażby myślnika, wyświetli się błąd.

 • mex
  Odpowiedz

  nie wiem czy dobrze rozumiem wizę wypełniamy z polskimi znakami?

 • Odpowiedz

  Na żadne zniżki chyba nie ma co liczyć :)

  Co prawda biuro radcy ds. Kultury i Turystyki tureckiej ambasady pisało coś o jakiś zbiorczych wizach dla touroperatorów, to jednak w przypadku tych piętnastu osób jedynym rozwiązaniem będzie po prostu wypełnianie kolejnych aplikacji w systemie evisa. Już jutro ma pojawić się zresztą polska wersja językowa.

 • Ewa
  Odpowiedz

  Wyjazd mamy 29 czerwca 2014,jedzie 15 osób. Gdzie najlepiej wykupić wizę dla takiej ilości osób i czy są jakieś zniżki?

 • Odpowiedz

  Jeśli jest karta kredytowa, można zapłacić w każdej walucie. Bank, w którym masz kartę przeliczy po prostu transakcję według swojego, bankowego kursu, więc przy niewielkich kwotach, nie będzie to bardzo łupiące.

 • Jarocka
  Odpowiedz

  I załaćić z konta walutowego ?

 • Jarocka
  Odpowiedz

  Czy płacąc normalna kartą kredytowa viza, system sam sobie przelicza ile tj. 15 euro w złotówkach, czy trzeba mieć konto walutowe ?

 • Jarek
  Odpowiedz

  Witam,
  mam pytanie odnośnie płatności kartą.
  Czy przejdzie płatność kartą Maestro (zwykla karta płatnicza nie kredytowa)? Próbował ktoś?

  • ana
   Odpowiedz

   bez problemu przeszła płatność zwykłą karta debetowa do konta :)

  • Olek
   Odpowiedz

   Problem jest… U mnie np. nie przyjmuje płatności debetową kartą Visa chociaż na stronie internetowej wymieniono zarówno karty kredytowe jak i debetowe… System przyjął moją płatność kartą kredytową – Mastercard

 • Aneta
  Odpowiedz

  Zakupilam wize z data wyjazdu do turcji w maju , wiza wazna do listopada niestety zmienil mi sie termin wyjazdu i lece nie w maju a w sierpniu choc w czasie waznosci wizy bo jak wspomnialam wiza wazna do listopada . Czy nie bede miec problemow ze zadeklarowalam inna date wyjazu . Bo w dokumencie widnieje ze przyjazd do turcji bedZie maju . Oczewiscie wczesniej nie bede w turcji . Prosze o informacje . Dziekuje

  • Marek
   Odpowiedz

   Nie będzie żadnego kłopotu, pierwszy wjazd może być w dowolnym dniu w okresie ważności wizy.

 • kk
  Odpowiedz

  Przykro,ale system pracuje bardzo mozolnie. Nie wiem czym to jest spowodowane ale proces rejestracji przechodzi szybko, problem stanowi uzyskanie maila z ambasady. Mail przychodzi na drugi dzień , czyli po wyznaczonym czasie.
  Z drugiej strony jak się uparłem i ciągle wysyłałem wniosek , wreszcie za n tym razem otrzymałem maila i wtedy pojawił się następny problem ,z płatnością. System mimo, że płacę kartą VISA i posiadam środki na koncie, odrzuca transakcje. Próby podejmowałem przez godzinę , tzn przez okres ważności listu otrzymanego na maila. Efekt brak wizy i sporo straconego czasu.

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Witaj Tomek!
  Bardzo fajna stronka i pomocna dzięki:)

  • Beata
   Odpowiedz

   Wtam, Mam pytanie odnośnie płatności.Może ktoś już testował i wie. Czy jeżeli kupuję wizy dla 2 osób to muszę to robić dla każdej osobno i jeżeli tak, to czy mogę płacić moją kartą kredytową za tę drugą wizę dla innej osoby? Pozdrawiam

   • Odpowiedz

    Tak, można. Dowolnej liczbie osób.

    Karta kredytowa może należeć do osoby trzeciej.

    Nie ma znaczenia kto dokonuje płatności.

 • Odpowiedz

  Problemu nie ma, tym bardziej, że od 10 kwietnia 2014 znikną tradycyjne punkty sprzedaży wiz – http://travelan.pl/2013/11/duze-zmiany-w-wizach/

 • david
  Odpowiedz

  Czy ktoś już z tego korzystał ? Nie ma problemu na granicy ? Wystarczy tylko pokazać celnikowi wydrukowanego maila z wizą ?

  • jaco
   Odpowiedz

   Witam
   Ja nie wiem dlaczego Polacy są tacy tępi.
   Celnik jest od towaru, a nie wiz.
   W Polsce straż graniczna od paszportów. Za granicą często policja graniczna.
   Tak to jest jak wieśniaki z Polski jadą zagranicę.
   I jeszcze robią syf w hotelu.

   • Jacek
    Odpowiedz

    Ja syfu nie robie, przemadrzaly Swiatowcu. A na pytanie oczywiscie nie potrafiles odpowiedziec.

    • gienekloska
     Odpowiedz

     Ciekawe skąd światowiec jest? Może z Sosnowca! hehe
     Darujcie sobie, wieśniak zawsze będzie wieśniak!

  • jaco
   Odpowiedz

   Jak można wydrukować maila z wizą?
   I tu znowu tempe strzały z RP.
   To jest wiza turystyczna na 90 dni.
   Okazuje się ją z paszportem.

 • Avram
  Odpowiedz

  Świetne i bardzo pożyteczne narzędzie. Zawsze cenię sobie możliwość załatwienia wszystkich formalności przed wyjazdem.

 • Pawel
  Odpowiedz

  Fajna sprawa, choć wizowanie w Turcji, czyli ściąganie haraczu od turystów jest bezproblemowe i przebiega bardzo szybko. W dodatku wiele osób może mieć obawy przed wcześniejszym załatwianiem tego typu spraw.

  Ale mimo wszystko fajnie, że kraj rozwija się pod kątem obsługi turystów i ułatwia załatwianie tego typu formalności przez sieć.

  Następnym krokiem powinno być całkowite zniesienie wiz :)

 • Odpowiedz

  Świetna sprawa, można zaoszczędzić czas na samej granicy. A jak wiadomo po dotarciu na miejsce chciałoby się jak najszybciej pojechać do hotelu i rozpocząć wypoczynek, a nie bawić się z celnikami. A te tureckie plaże… Aż nie chce się z nich wracać do domu.

 • Odpowiedz

  Fajnie, że są dla nas turystów takie ułatwienia oby było ich więcej.

  • turysta
   Odpowiedz

   Witam. Wypełnienie wizy jest bardzo proste. Co do płatności – można płacić kartą debetową – ja zapłaciłem Visa z ING. Tylko trzeba wcześniej odblokować transakcje zagraniczne i zmienić limit z 0 zł na przynajmniej 200 zł. Po wypełnieniu danych w zakładce płatności najpierw wpisujemy nr karty debetowej, ten długi z przodu, poniżej wpisujemy nr tzn trzy ostatnie cyfry, które są obok podpisu. Potem system prosi nas o zalogowanie do ING, aby potwierdzić transakcje,logujemy się i potwierdzamy. Wszystko działa, ściągnęło mi z karty 60,67 zł. Pozdrawiam.

   • kasia
    Odpowiedz

    Bardzo przydatne informacje, właśnie byłam ciekawa jak to jest w przypadku płatności, czy można ostatecznie płacić z PLN, tez mam konto w ING – tak się składa :) Wiec zmieniłam od razu ustawienia. Mam nadzieję, ze wszystko się uda, a e-visa nie zostanie odrzucona (nie z powodu błędów) na lotnisku (podobno bywają takie przypadki…) Warto dzielić się takimi informacjami.

  • karolina
   Odpowiedz

   Jedno pytanie – płynę do Turcji statkiem pasażerskim z Włoch i jestem w Turcji praktycznie tylko na jeden dzień. Muszę koniecznie drukować wizę? Czy czas oczekiwania na odpowiedz jest długi więcej niż jeden dzień?

  • Aga_
   Odpowiedz

   Witam, od 2 godz nie mam potwierdzenia/linku do zapłaty na moim mailu. To normalne, czy zrobiłam coś źle? Ile czekać? Pozdr.

   • Odpowiedz

    Nie czekaj bo i tak pewnie już nie dojdzie. Wypełnij jeszcze raz wniosek, spróbuj podać inny adres emailowy. Wiadomości wysyłane z ich serwisu są często odczytywane przez nasze serwery jako spam.

    • Basias
     Odpowiedz

     Witam, mam pytanie i nie potrafię znaleźć odpowiedzi na nie – a mianowicie w aplikacji o wizę popełniłam mały błąd, tj. mam w paszporcie 2 imiona a podałam jedno – to którym się posługuję – reszta poprawna, czy to może być problem? Jeśli tak proszę o informację, czy można wizę anulować i raz jeszcze po prostu aplikować?

     Dziękuję i pozdrawiam

     • Z tego co pisali inni w komentarzach pod tym wpisem, Turcy nie robią z tego powodu jakiś komplikacji, więc na twoim miejscu spokojnie wziąłbym tą wizę.

  • Andrzej
   Odpowiedz

   Czy wizę można wydrukować czarno białą ? Czy musi być on w kolorze ?

Zostaw komentarz

Imię
Twoja www

Twój komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>