Wiza do Turcji – kup wcześniej online!

- Tomek
Kategoria Wakacje
kwi 24th, 2013
55 Komentarzy
10334 Views

Dla wszystkich wygodnych oraz chcących oszczędzić swój czas na tureckich lotniskach, pojawiła się możliwość wcześniejszego kupienia tureckiej wizy! Dla przypomnienia jest ona obligatoryjnie płatna dla każdego, który przekracza granicę turecką.

Wiza turecka przypomina bardziej rodzaj opłaty turystycznej, na której nieźle tureckie państwo zarabia. Zero formalności, podróżując chociażby do popularnego Egiptu trzeba wypełnić wcześniej odpowiedni wniosek. Tu otrzymujemy jedynie wklejkę do paszportu za symboliczne 15 euro bądź 20 dolarów od osoby.

Aby uprościć całą procedurę jeszcze bardziej (brawo!), stworzona została specjalna strona, na której możemy dokonać zakupu wizy - https://www.evisa.gov.tr/en/. Funkcjonuje w dwóch wersjach językowych, tureckiej i angielskiej. Na niej w trzech krokach można kupić wizę, opłacić ja kartą kredytową (Visa, Mastercard) i wydrukować odpowiednie potwierdzenie, które trafia na nasz adres email.

Wiza turecka w trzech krokach

Na pierwszym etapie będziemy musieli określić kraj pochodzenia oraz rodzaj dokumentu – w przypadku wypadów turystycznych będzie to paszport (ordinary passport). Przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy „Save and continue”.

1krok

Wiza jest przyznawana na okres 90 dni, więc naszym zadaniem będzie określenie dokładnego terminu przybycia do Turcji – w tym przypadku 28 kwietnia. W okienku wyświetli się jednocześnie data, do której ważna będzie nasza wiza. Przechodzimy dalej klikając „Save and continue”.

2krok

W kolejnym etapie będziemy musieli wprowadzić najważniejsze informacje, w tym dane z paszportu. Na poniższym screenie tłumaczę poszczególne rubryki. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są wprowadzone prawidłowo, klikamy „Save and continue”.

3krok

Jeżeli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione (uwaga, w polu adres nie może być myślnika używanego u nas przy podawaniu kodów pocztowych), wyświetli się plansza, która informuje nas o pomyślnym zakończeniu pierwszego etapu. Na nasz adres email wędruje wiadomość z dalszymi instrukcjami. Jeżeli chcemy, by wysłano go jeszcze raz, klikamy „resend e-mail”).

Otwierając skrzynkę mailową potwierdzamy chęć złożenia wniosku i klikamy „Approve„.

5krok

Przedostatnim krokiem będzie uzupełnienie danych karty kredytowej potrzebnych do sfinalizowania opłaty. Wpis numer karty, kod CVV oraz datę ważności. Po pomyślnej autoryzacji, gotowa wiza do wydrukowania trafi do naszej skrzynki mailowej!

6krok

Czynność należy wykonać dla każdej jednej osoby ubiegającej się o wcześniejszą wizę.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-3169458573864468"
data-ad-slot="7262998125"
data-ad-format="auto">


 

55 Wypowiedzi do “Wiza do Turcji – kup wcześniej online!”

 1. Suwałki pisze:

  Fajnie, że są dla nas turystów takie ułatwienia oby było ich więcej.

 2. Unitour pisze:

  Świetna sprawa, można zaoszczędzić czas na samej granicy. A jak wiadomo po dotarciu na miejsce chciałoby się jak najszybciej pojechać do hotelu i rozpocząć wypoczynek, a nie bawić się z celnikami. A te tureckie plaże… Aż nie chce się z nich wracać do domu.

 3. Pawel pisze:

  Fajna sprawa, choć wizowanie w Turcji, czyli ściąganie haraczu od turystów jest bezproblemowe i przebiega bardzo szybko. W dodatku wiele osób może mieć obawy przed wcześniejszym załatwianiem tego typu spraw.

  Ale mimo wszystko fajnie, że kraj rozwija się pod kątem obsługi turystów i ułatwia załatwianie tego typu formalności przez sieć.

  Następnym krokiem powinno być całkowite zniesienie wiz :)

 4. Avram pisze:

  Świetne i bardzo pożyteczne narzędzie. Zawsze cenię sobie możliwość załatwienia wszystkich formalności przed wyjazdem.

 5. david pisze:

  Czy ktoś już z tego korzystał ? Nie ma problemu na granicy ? Wystarczy tylko pokazać celnikowi wydrukowanego maila z wizą ?

 6. Tomek pisze:

  Problemu nie ma, tym bardziej, że od 10 kwietnia 2014 znikną tradycyjne punkty sprzedaży wiz – http://travelan.pl/2013/11/duze-zmiany-w-wizach/

 7. Łukasz pisze:

  Witaj Tomek!
  Bardzo fajna stronka i pomocna dzięki:)

  • Beata pisze:

   Wtam, Mam pytanie odnośnie płatności.Może ktoś już testował i wie. Czy jeżeli kupuję wizy dla 2 osób to muszę to robić dla każdej osobno i jeżeli tak, to czy mogę płacić moją kartą kredytową za tę drugą wizę dla innej osoby? Pozdrawiam

   • Tomek pisze:

    Tak, można. Dowolnej liczbie osób.

    Karta kredytowa może należeć do osoby trzeciej.

    Nie ma znaczenia kto dokonuje płatności.

    • Beata pisze:

     Dziękuję !

    • Marcin pisze:

     Dlaczego Podajemy wszystkie dane razem nr. karty płatniczej ? Czy jest to bezpieczne? Przecież mając trochę smykałki przy kompie, można na przykład wyczyścić komuś konto!

 8. kk pisze:

  Przykro,ale system pracuje bardzo mozolnie. Nie wiem czym to jest spowodowane ale proces rejestracji przechodzi szybko, problem stanowi uzyskanie maila z ambasady. Mail przychodzi na drugi dzień , czyli po wyznaczonym czasie.
  Z drugiej strony jak się uparłem i ciągle wysyłałem wniosek , wreszcie za n tym razem otrzymałem maila i wtedy pojawił się następny problem ,z płatnością. System mimo, że płacę kartą VISA i posiadam środki na koncie, odrzuca transakcje. Próby podejmowałem przez godzinę , tzn przez okres ważności listu otrzymanego na maila. Efekt brak wizy i sporo straconego czasu.

 9. Aneta pisze:

  Zakupilam wize z data wyjazdu do turcji w maju , wiza wazna do listopada niestety zmienil mi sie termin wyjazdu i lece nie w maju a w sierpniu choc w czasie waznosci wizy bo jak wspomnialam wiza wazna do listopada . Czy nie bede miec problemow ze zadeklarowalam inna date wyjazu . Bo w dokumencie widnieje ze przyjazd do turcji bedZie maju . Oczewiscie wczesniej nie bede w turcji . Prosze o informacje . Dziekuje

  • Marek pisze:

   Nie będzie żadnego kłopotu, pierwszy wjazd może być w dowolnym dniu w okresie ważności wizy.

 10. Jarek pisze:

  Witam,
  mam pytanie odnośnie płatności kartą.
  Czy przejdzie płatność kartą Maestro (zwykla karta płatnicza nie kredytowa)? Próbował ktoś?

 11. Jarocka pisze:

  Czy płacąc normalna kartą kredytowa viza, system sam sobie przelicza ile tj. 15 euro w złotówkach, czy trzeba mieć konto walutowe ?

 12. Jarocka pisze:

  I załaćić z konta walutowego ?

 13. Tomek pisze:

  Jeśli jest karta kredytowa, można zapłacić w każdej walucie. Bank, w którym masz kartę przeliczy po prostu transakcję według swojego, bankowego kursu, więc przy niewielkich kwotach, nie będzie to bardzo łupiące.

 14. Ewa pisze:

  Wyjazd mamy 29 czerwca 2014,jedzie 15 osób. Gdzie najlepiej wykupić wizę dla takiej ilości osób i czy są jakieś zniżki?

 15. Tomek pisze:

  Na żadne zniżki chyba nie ma co liczyć :)

  Co prawda biuro radcy ds. Kultury i Turystyki tureckiej ambasady pisało coś o jakiś zbiorczych wizach dla touroperatorów, to jednak w przypadku tych piętnastu osób jedynym rozwiązaniem będzie po prostu wypełnianie kolejnych aplikacji w systemie evisa. Już jutro ma pojawić się zresztą polska wersja językowa.

 16. mex pisze:

  nie wiem czy dobrze rozumiem wizę wypełniamy z polskimi znakami?

 17. Tomek pisze:

  Nawet jeśli zrobisz to bez PL znaków, nie będzie najmniejszego problemu – tak zresztą jest na wszystkich voucherach czy biletach lotniczych. Nawet w polu adres, jeśli użyjesz chociażby myślnika, wyświetli się błąd.

 18. Magda pisze:

  Czy można zapłacić kartą debetowa w euro?

 19. ania pisze:

  wniosek złożony wczoraj do teraz zadnego powiadomienia na skrzynke mailowa…. jaki jest czas oczekiwania ??
  skladac kolejna aplikacje ??

  • Tomek pisze:

   Kiedy ostatnio składałem, mail w skrzynce był od razu. Załóż kolejną, tym samym upewnisz się, że dobrze był wpisany adres email. Poza tym na wszelki wypadek przejrzyj folder spam.

 20. Aga pisze:

  Wszystko ładnie pięknie, tylko płatność mi nie przechodzi!
  no i zonk :(
  Czy jest inna możliwość kupienia wizy?

  • Tomek pisze:

   Na lotnisku, ale będzie drożej i również trzeba będzie płacić kartą. Być może używasz karty debetowej – możliwość płacenia miała być uruchomiona, podobnie jak polska wersja językowa. Póki co wersji PL nie ma.

  • dorota pisze:

   Sprawdź czy twoją kartą można robić transakcje zagraniczne

 21. Arek pisze:

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chcąc wykupić wizy dla 4 osobowej rodziny muszę to zrobić cztery razy , dla każdego z osobna ?

 22. Dariusz O pisze:

  WITAM,
  CHCĘ ZAPŁACIĆ W EUR, JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ ZMIANY WALUTY?

 23. ania pisze:

  czy na lotnisku mozna bedzie placic karta debetowa ?? czy tez tylko kredytowa ??
  ta aplikacja miała tylko rozwiązac problem ale chyba go tylko zwiekszy…

  • Tomek pisze:

   Takich informacji ciężko się na razie doszukać. Biuro radcy ds turystyki tureckiej ambasady informuje, że będzie można płacić kartami debetowymi od 11 kwietnia, ale również od tej daty miała funkcjonować polska wersja serwisu evisa. Jak widać, nic się zmieniło, stąd podejrzewam, że dalej występują problemy z płatnościami debetówkami.

 24. Andrzej pisze:

  Czy tą wizę nosi się luzem w paszporcie, czy wkleja? Jaki ona ma format? Dostosowany do wielkości paszportu?

  • Tomek pisze:

   Wizy elektronicznej nie wkleja się do paszportu. Dokument drukuje się na normalnej drukarce na kartce w formacie A4. Według instrukcji należy ją po prostu zabrać ze sobą. Dodatkowo system wystawia fakturę na osobę, na którą była wystawiana wiza. To bardziej dla nas jako potwierdzenie poprawnego uiszczenia opłaty.

 25. Patrycja pisze:

  Witam, w polu „imię” wpisałam pierwsze i drugie imię. Czy nie będzie z tym problemu?

 26. dorota pisze:

  Czy wiza jest ważna jeśli nie zrobiłam spacji w numerze paszportu?

 27. Aga pisze:

  Witam,

  Wypełniając formularz kilkakrotnie ” personal Information ” po kliknięciu „zatwierdz” wyswietla się czerwony error, o czym to może świadczyć?

 28. mati pisze:

  Ile Pan czekał na maila zwrotnego? albo inaczej ile czasu zajęła cała procedura, wypełnienia tego e-wniosku do momentu przyznania Panu wizy?

  Pozdrawiam

  • Tomek pisze:

   Wszystko odbywa się automatem, więc nie ma czegoś takiego jak czekanie na wizę. Po wpisaniu danych z karty kredytowej i potwierdzeniu poprawnie dokonanej transakcji, wiza jest gotowa do wydrukowania.

   Mail potwierdzający przyszedł od razu, choć kilka osób tu pisało, że są z tym problemy. Nie wiem czy to wina ich serwerów (przeciążenie), czy maile wpadają np. do SPAMu. Przychodzą w końcu z tureckiej domeny ;)

 29. Wojtek pisze:

  Witam,

  Pozwoliłem sobie napisać do Pana z pytaniem: W paszporcie mam dwa imiona, a wykupiłem już wizę na swoje pierwsze jedno imię, czy myśli Pan że może to być problem na granicy ??

  • Tomek pisze:

   Nie wiem, nie wydaje mi się, aby Turcy przywiązywali większą wagę to tych wiz turystycznych i czepiali się takich szczegółów.

 30. Adam pisze:

  Witam,

  Mam taki problem, bo właśnie zajrzałem na wyciąg z karty kredytowej i kupowałem wizę po kolei dla 6 osób a ściągneło mi 7 razy, fakt raz mi się przeglądarka zawiesiła i pewnie wtedy, co mogę teraz zrobić ????:(

 31. mex pisze:

  mam pytanie czy bedzie duzy problem jak przy wypełnianiu wizy było wpisane jedno imie a w paszporcie sa dwa imiona?
  dziekuje za odpwoiedz

 32. slawek pisze:

  witam, mam pytanie. w lipcu wylatuje do turcji, dokladnie o 22 23 lipca, wiec przylot będzie 24lipca. jaka datę muszę wpisać do formularza e-viza? czy dzieci 10 miesięczne też muszą kupować e-vizę? dziękuję i pozdrawiam!!!

 33. Agata K. pisze:

  Witam. Wystąpił problem z płatnością. Po wypełnieniu formularza płatności wyskoczyła mi pusta ramka. Bez żadnej informacji. Nie wiem czy płatność została dokonana (z konta jeszcze nie zeszło, ale to podobno może trwać kilka dni). Nie dostałam żadnego potwierdzenia mailem. Jak długo mam czekać na takiego maila? Czy jeśli nie pojawi się w ciągu 24 godz.tzn. że transakcja nie została zrealizowana i mogę jeszcze raz aplikować o wizę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

komentarze z facebooka: