Wiza do Turcji – kup wcześniej online!

Dla wszystkich wygodnych oraz chcących oszczędzić swój czas na tureckich lotniskach, pojawiła się możliwość wcześniejszego kupienia tureckiej wizy! Dla przypomnienia jest ona obligatoryjnie płatna dla każdego, który przekracza granicę turecką.

Wiza turecka przypomina bardziej rodzaj opłaty turystycznej, na której nieźle tureckie państwo zarabia. Zero formalności, podróżując chociażby do popularnego Egiptu trzeba wypełnić wcześniej odpowiedni wniosek. Tu otrzymujemy jedynie wklejkę do paszportu za symboliczne 15 euro bądź 20 dolarów od osoby.Aby uprościć całą procedurę jeszcze bardziej (brawo!), stworzona została specjalna strona, na której możemy dokonać zakupu wizy – https://www.evisa.gov.tr/en/. Funkcjonuje w dwóch wersjach językowych, tureckiej i angielskiej. Na niej w trzech krokach można kupić wizę, opłacić ja kartą kredytową (Visa, Mastercard) i wydrukować odpowiednie potwierdzenie, które trafia na nasz adres email.

Wiza turecka w trzech krokach

Na pierwszym etapie będziemy musieli określić kraj pochodzenia oraz rodzaj dokumentu – w przypadku wypadów turystycznych będzie to paszport (ordinary passport). Przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy „Save and continue”.

1krok

Wiza jest przyznawana na okres 90 dni, więc naszym zadaniem będzie określenie dokładnego terminu przybycia do Turcji – w tym przypadku 28 kwietnia. W okienku wyświetli się jednocześnie data, do której ważna będzie nasza wiza. Przechodzimy dalej klikając „Save and continue”.

2krok

W kolejnym etapie będziemy musieli wprowadzić najważniejsze informacje, w tym dane z paszportu. Na poniższym screenie tłumaczę poszczególne rubryki. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są wprowadzone prawidłowo, klikamy „Save and continue”.

3krok

Jeżeli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione (uwaga, w polu adres nie może być myślnika używanego u nas przy podawaniu kodów pocztowych), wyświetli się plansza, która informuje nas o pomyślnym zakończeniu pierwszego etapu. Na nasz adres email wędruje wiadomość z dalszymi instrukcjami. Jeżeli chcemy, by wysłano go jeszcze raz, klikamy „resend e-mail”).

Otwierając skrzynkę mailową potwierdzamy chęć złożenia wniosku i klikamy „Approve„.

5krok

Przedostatnim krokiem będzie uzupełnienie danych karty kredytowej potrzebnych do sfinalizowania opłaty. Wpis numer karty, kod CVV oraz datę ważności. Po pomyślnej autoryzacji, gotowa wiza do wydrukowania trafi do naszej skrzynki mailowej!

6krok

Czynność należy wykonać dla każdej jednej osoby ubiegającej się o wcześniejszą wizę.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Flaga turecka
Jak zostałem tureckim rzecznikiem
Wnioski wizowe do Turcji tylko online, ale prostsze dla rodzin
Egipt piramidy
MSZ ostrzega przed Egiptem
466 komentarzy
 • Anna
  Odpowiedz

  Witam serdecznie, mam pytanie – dziś wypełniałam wizy i niestety przez nie uwagę moja dzieciom termin ważność paszportu podałam jak naszą, czyli z rok 2028 zamiast 2023 czy muszę dla nich na nowo wykupić dal dzieci wizę?

  • Odpowiedz

   Ja bym zaryzykował i pojechał na takich wizach do Turcji – najwyżej będą kazali kupić nową na lotnisku. Turcy nie robią jednak z evisami większych problemów na miejscu.

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  Witam. Moje paszporty zostały skradzione w Polsce staram się o nowe w trybie przyspieszonym. Czy dostanę nowa evisa czy mogę dostać od odmowę??

  • Odpowiedz

   Jeśli będą to normalne paszporty, trzeba kupić nowe wizy.
   Jeśli paszporty tymczasowe – tylko tradycyjna wiza w ambasadzie w Warszawie.

 • Ania
  Odpowiedz

  Panie Tomku w paszporcie mam nazwisko panieńskie a na wizie wpisałam po mężu. Czy muszę wykupić ponownie wizę, czy ta stara przejdzie?

  • Odpowiedz

   Tu już dość istotna zmiana – ja kupiłbym kolejną wizę. Proszę się jeszcze upewnić jak długi okres dzieli zmianę nazwiska od wyjazdu do Turcji i czy ten paszport będzie w ogóle ważny!

 • Dorota
  Odpowiedz

  Czy jeżeli pomyliłam miejsce urodzenia muszę kupić nowa vise ?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www